Nouriel Roubini po pádu BTC pod 30 000 $ – Bitcoin by měl jít mnohem níž!

0
(0)

Obsah

Bitcoinoví investoři nedávno zažili drsných 24 hodin. Poté, co se pár týdnů Bitcoin pohyboval víceméně do strany, se Bitcoin poprvé v měsíci prolomil pod 30 000 $. Tento pohyb směrem dolů stál vlajkovou kryptoměnovou loď většinu zisků, které si připsal během býčí rally v roce 2021.

A jak už to tak bývá, mnoho lidí cítilo potřebu se tomuto pádu vyjádřit. Jedním z nich byl i ekonom Nouriel Roubini, přezdívaný Dr. Doom pro svou velmi přesnou předpověď finanční krize v roce 2008. Ten se vydal na Twitter, aby varoval investory že Bitcoin po prolomení 30 000 USD čeká ještě mnohem hlubší pokles.

Dr. Doom: Bitcoin je na tenkém ledě

Navzdory tomu, že cena BTC v polovině dubna dosáhla těsně pod 65 000 USD, je nyní jeho cena v podstatě zpět tam, kde byla před zahájením parabolické fáze letošního býčího trhu. A Roubini, který předpovídá blížící se zkázu bitcoinů přinejmenším od roku 2015, svou šanci vyjádřil se negativně na adresu BTC ani v nejmenším nepropásl.

Poznamenal, že s cenou Bitcoinu pod 30 000 USD jsou všichni drobní investoři, kteří do trhu vstoupili po březnu 2021 ve ztrátě. Současně dodal, že současné fundamenty naznačují, že “spící” kryptoměna je na pokraji ještě daleko hlubšího pádu.

Pro tohoto bitcoinového sadistu nyní zůstává hlavní otázkou: Zachrání Tether díky “pump and dump schématům” tuto největší kryptoměnu z apokalyptického krachu, jak tomu bylo v minulých dobách?

Na začátku ledna se cena BTC prudce propadla z 34 000 $ na 28 700 $ poté, co během 24 hodin ztratila více než 16 % své hodnoty. Následoval rychlý odraz, který cenu vrátil zpět nad 31 000 $. V té době Roubini popsal Bitcoin jako „totální iracionální bublinu na pseudo aktivu“ bez skutečné hodnoty. Dodal, že k odrazu došlo, když “byl obnoven fiat tisk Tetheru v plném rozsahu a byla zahájena aktivní manipulace s BTC”.

Krátkodobý výhled BTC je ošemetný

Edward Moya, hlavní analytik trhu v obchodní společnosti Oanda, zaznamenal, že obavy z nedávného dramatického nárůstu varianty Delta u případů COVID-19 vyvolaly panický prodej napříč hlavními aktivy, přičemž bitcoiny jsou v současné době „nejvyšším rizikovým aktivem“.

Moya předpokládá, že by cena BTC mohla po proražení podpory 30 000 USD klesnout směrem k zóně 28 900 $.

“To by mohla být čára pro obranu před hlubším propadem k 25 000 $”

Podobný názor sdílí i zakladatel investiční společnosti Kenetic Capital, Jehan Chu, který v nedávném rozhovoru naznačil, že “všechny signály jsou červené, neboť BTC je i nadále ovlivňován konečným zákazem kryptoměn v Číně a zhoršováním makroekonomických podmínek v důsledku prudkého nárůstu nových variant COVID”

Závěr

Když to vezmu kolem a kolem, tak medvědích ukazatelů je tady opravdu dost, těžko ale odhadovat, jak dlouho aktuálně klesající trend BTC bude ještě trvat. Mnohé hlasy očekávají, že s koncem prázdnin by se mohla začít zvedat i cena Bitcoinu, tak uvidíme. Z dlouhodobého hlediska zůstávám stále bullish.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

To jsou zase predikce, které může uvést každý, když se BTC potácí jak zombie, která se občas trochu rozběhne, ale pak se plouží svým mrtvolným tempem. Myslím, že asi každý racionálně uvažující člověk to na ten pád vidí, ale otázka co pak. Jestli nám ta “pružina” vystřelí oko, nebo dojde ještě k dalšímu stlačování v kombinaci s aktuálním zombie-chováním… docela by mě zajímalo, jestli to tady někdo v horizontu qvartálu vidí bullish…

ozzyx

Minimálně do září to taky vidím na pokles. Myslím, že pravá panika zavládne, pokud bychom náhodou padli pod 20k! Doufám, že k tomu nedojde, ale možné je úplně všechno.

spot_img