[Nepotvrzeno] Bitcoin ETF jsou skutečně za dveřmi!

0
bitcoin-safe-heaven

Tak že bychom se přece jen letos dočkali? Je tento těžký boj schvalování Bitcoin ETF konečně vyhrán? Možná. Oficiální prohlášení ještě nebylo vydáno, ale několik zdrojů potvrdilo (neoficiálních, takže to berme určitě s rezervou), že by již brzy mělo dojít ke schválení Bitcoin ETF. Pokusů bylo více, konkrétně už 9 (psali jsme o nich v tomto článku). Avšak teprve dnes máme možná první pozitivní zprávy z této fronty. Poté, co SEC už několikrát Bitcoin ETF zkoumal, se až dnes vůbec poprvé dostala ven zpráva, že by brzy mohlo dojít ke schválení ETF pro Bitcoin.

Co by to přineslo?

Takový krok má s sebou přinést množství regulací. To je jedním z důvodů, proč se ještě určitě bude chvíli čekat, než se Bitcoin ETF oficiálně oznámí a hlavně reálně začnou i používat. Nicméně už teď je jasné, že tato neoficiální zpráva může (ale samozřejmě také nemusí!) přinést změnu trendu, na kterou čekáme celý rok 2018.

Tip redakce:Lepší než Bakkt a ETF? – Fidelity vstupuje do trhu s kryptoměnami

Určitě teď nechceme šířit žádné FOMO, ale postupné začlenění tohoto investičního nástroje do kryptoměnového světa může s sebou přinést opravdu hodně. Bitcoin ETF by s sebou měly přinést do světa kryptoměn mnoho tradičních a institucionálních investorů (konečně). Tím by mělo dojít k nárůstu tohoto trhu a měl by začít opět stoupat (ať už pomalu nebo rychle – nikdo neví). Stejně tak by se měla zmenšit volatilita na kryptoměnovém trhu.

Posledním, ale snad nejočekávanějším a také nejkontroverznějším „přínosem“ by měly být již zmíněné regulace. Ty totiž, pokud nebudou dobře nastavené, mohou hodně pokazit.  Přílišné regulace jsou totiž téměř „v rozporu“ s původní myšlenkou kryptoměn a pokud by k nim opravdu došlo, určitě by se nemusely setkat s příliš pozitivním ohlasem. Na druhou stranu částečně regulovaný trh s fondy ETF pro Bitcoin, by mohl přinést důvěru v tento sektor a přesvědčit tak mnoho nových investorů, že už se kryptoměn není třeba bát.

Mohlo by vás zajímat: Mohou nové čínské regulace ohrozit samotný blockchain Bitcoinu?

Závěr

Tomuto tématu se ještě budeme určitě věnovat mnohem podrobněji. Bitcoin ETF totiž může opravdu hodně ovlivnit celkový vývoj kryptoměn a jejich budoucí směřování. Proto budeme opravdu pozorně sledovat, jak se začlení tento finanční nástroj do světa digitálních měn a jak bude reagovat trh.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na