Není už čas odpustit Charliemu Lee, že prodal všechny své litecoiny?

4.5
(4)

Spousta z nás si určitě dobře pamatuje konec roku 2017, kdy zakladatel Litecoinu, Charlie Lee, prodal všechny své litecoiny (LTC), aby se mohl plně soustředit na další vývoj projektu. Za toto své rozhodnutí byl komunitou často tvrdě kritizován.

Podle Davida Schwartze se mu podařilo prodat za průměrnou cenu 205 dolarů a Litecoin se aktuálně obchoduje za částku 220 USD. Nenastal tedy čas, aby investoři LTC Charliemu Lee konečně odpustili?

Konec roku 2017 – LTC komunita je naštvaná

Během posledního čtvrtletí roku 2017 oznámil zakladatel Litecoinu, Charlie Lee, kryptokomunitě, že prodal veškeré své litecoiny. To vyvolalo značnou bouři nevole a kritiky, i když se své rozhodnutí snažil obhajovat tím, že prodal, aby se mohl plně soustředit na další vývoj projektu a nechtěl být ve “střetu zájmů”. Leeho vysvětlení bylo vyjádřeno prostřednictvím následujícího prohlášení v červenci 2018.

“Prodal jsem, protože držení LTC vytvořilo situaci, kdy sice mohu něco udělat pro krátkodobé zvýšení ceny, ale z dlouhodobého hlediska je to pro úspěch Litecoinu špatné. Nechtěl jsem ten konflikt a vysvětloval jsem to mnohokrát. Pokud tomu stále nerozumíte, nemohu vám více pomoci. Nechte to být.”

K tomu dodal, že vlastnění coinů nesouvisí s prací na projektu a zmínil, že existuje spousta leaderů, kteří rozjeli některý kryptoměnový projekt, vlastní spoustu mincí, ale na projektu již nepracují a odešli z něj (Satoshi ex). A někteří z nich si třeba ani nikdy žádné vlastní mince nekoupili.

Nenastal už čas odpustit Charliemu Lee, že se tenkrát zbavil všech svých LTC?

Během včerejšího dne ředitel projektu Litecoin Foundation David Schwartz poukázal ve svém tweetu na fakt, že Charlie Lee prodal všechny své LTC v průměrné hodnotě 205 $. Dále naznačil, že Litecoin se od té doby znovu vyšplhal nad 200 $ a kritici Charlieho Lee by nyní měli „být zticha“.

Litecoin by mohl i nadále růst

V době psaní tohoto článku se Litecoin obchoduje za cenu kolem 220 USD a široká kryptoměnová veřejnost očekává, že Bitcoin by mohl již brzy otestovat 50 000 USD. To je důležité z pohledu, že Litecoin je často označován jako menší bráška Bitcoinu a pokud roste Bitcoin, obvykle následuje i růst LTC.

Ohledně vztahu mezi těmito dvěma digitálními aktivy panuje mezi investory jistá víra, že Bitcoin je digitální zlato a Litecoin tedy digitální stříbro. Je pravděpodobné, že někteří kryptoměnoví investoři budou Litecoin znovu považovat za jakousi levnější alternativu k Bitcoinu.

Závěr

Dovolím si zaspekulovat, že pokud BTC bude pokračovat v růstu nad 50 000 $, Litecoin by  mohl letět vzhůru po trajektorii, která by jej vynesla na hodnoty, které jsme naposledy viděli během bull runu na přelomu let 2017/2018.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img