Litecoin čelí spekulacím o vyřazení z burzy Bittrex

4.6
(8)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměnová burza Bittrex se nedávno rozhodla vyřadit Monero, Zcash, Dash a Grin ze svého seznamu. Tato delistování vyvolávají otázky o budoucnosti Litecoinu, který má rovněž v plánu přidat funkce pro ochranu osobních údajů.

Je pozoruhodné, že se Bittrex rozhodl vyřadit Grin, který k zakrytí transakcí používá soukromý protokol Mimblewimble. Litecoin totiž plánuje v následujících měsících implementovat důvěrné transakce, založené na stejném protokolu Mimblewimble.

Vzhledem k tomu, že Mimblewimble je volitelná funkce prostřednictvím rozšiřujících bloků, hrozí, že by mohl být vyřazen i Litecoin.

Společnost hasí obavy

David Schwartz, ředitel nadace, se k těmto spekulacím vyjádřil tak, že Litecoin se od Grinu podstatně liší. Zatímco Grin byl postaven na Mimblewimble, v případě Litecoinu bude Mimblewimble „jen funkcí po přihlášení jako rozšiřující blok.“ Dodal, že toto „je zjevně jiné a zachovává se tak původní stav blockchainu.“

David Burkett, který má na starosti implementaci Mimblewimble, řekl, že upřímně pochybuje o tom, že Litecoin bude vyřazen Bittrexem nebo jinými burzami.

Vysvětlil, že Litecoin nebude skutečnou mincí pro ochranu soukromí, ale „prostředkem výměny s další vrstvou soukromí pro přihlášení, která zajistí lepší zastupitelnost.“ Dle jeho slov by bylo “odstranění ze seznamu hloupé”.

Co na to ostatní kryptoburzy

Bittrex je relativně malá burza s malým objemem ve srovnání s podobnými společnostmi jako Binance a Coinbase. Její rozhodnutí delistovat Monero, Dash, Zcash a Grin však vyvolalo obavy z rozsáhlejšího pozastavování tokenů zaměřených na soukromí.

Kromě Bittrexu vyřadily tyto kryptoměny i asijské burzy jako OKEx Korea a Upbit. Stejně tak americká burza Shapeshift či Evropská burza Bitbay.

Ačkoli společnost Bittrex neuvádí konkrétní důvody pro své rozhodnutí, předpisy ji pravděpodobně vedly k tomu, že pokud jde o soulad s KYC / AML, vnímá prvky ochrany soukromí jako riziko.

Závěr

Pokud mají vývojáři Litecoinu pravdu, díky volitelným funkcím ochrany osobních údajů bude delistování méně pravděpodobné. Protože však Litecoin zatím Mimblewimble neuvolnil, není jasné, zda to burzy budou považovat za riziko či nikoli.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

LTC bude v pohode – o tom jsem presvedcen.jeho ATH teprve prijde a prekona inflacni menu ETH !!

pan.karel

A na tretim miste bude BCH.

spot_img