[Hot news] Bittrex delistuje privacy coiny Monero, ZCash a Dash

4.5
(8)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Kryptoburza Bittrex dnes oznámila, že delistuje soukromé mince Monero (XMR), ZCash a Dash a to v pátek 15. ledna ve 23:00 UTC.

Učinila tak na svém Twitteru:

Burza registrovaná na Bermudách neposkytla důvod k vyřazení, ale všechny tři jsou coiny na ochranu soukromí, tzv. privacy coiny, a to je třída kryptoměn, které nabízejí nevystopovatelné transakce. Monero je ve výchozím nastavení soukromé a ZCash a Dash mají možnost soukromých transakcí.

Mince na ochranu soukromí podléhají vyšší kontrole regulačních orgánů, které je považují za zprostředkovatele nezákonné činnosti. Například trh Darknet White House Market přijímá transakce v Moneru pouze kvůli jeho funkcím ochrany osobních údajů; je snazší sledovat například bitcoinové transakce.

Bittrex mezi důvody vyřazení tokenů uvádí „vyvíjející se regulační standardy a další problémy s dodržováním předpisů“.

Začátkem tohoto týdne byl Bittrex jednou z několika burz, které vyřadily XRP poté, co americká Komise pro cenné papíry podala žalobu na tvůrce XRP za vybrání 1,3 miliardy USD v probíhajícím neregistrovaném prodeji cenných papírů. Ripple, společnost uvedená v soudních sporech, tato obvinění popírá.

Začínají se tak objevovat dohady, zda se v příštím roce dá očekávat větší přísnost a zákroky proti privacy coinům ze strany regulačních orgánů, zejména v USA:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan M.

Obávám se, že v dohledné době Monero a spol. klesnou podobně jako XRP, tj. tak o 80%. Aktuálně na Binance je to u Monera cca 15% . Dlouhodobě na černém a šedém trhu by však ceny měly zase růst.

Fantom

Tak nám to trvalo 1 den 🙂 Když jsem včera psal, že k tomu může dojít nečekal jsem že tak brzo. Zajímá mne jak se k tomu postaví Kraken. Respektovaná americká kryptoburza.

Jan M.

Kraken je velmi provládní. V minulosti mnohokrát přivolával a obhajoval státní regulace. Státní regulace totiž podle něj pročistí kryptotrh od nepoctivců a náklady na ty regulace budou tak velké, že giganti typu Kraken posílí na úkor těch malých (z toho samého důvodu velcí hráči u nás prosazují třeba EET). Ti největší hráči jako Kraken navíc touží stát se lídry globálních financí na úkor historických bank a státní regulace celého kryptotrhu jim k tomu taky pomáhá,

Jan M.

Dovolím si ještě reagovat na svůj vlastní komentář. Ano, krátkodobě, střednědobě i dlouhodobě (třeba do dvou let) může cena Monera drasticky klesnout. Ale pak bude zase stoupat a je klidně možné, že Monero může do velké míry nahradit samotný Bitcoin. Uvažujme totiž tuto situaci: BTC je tvrdě regulovaný státem. Každý blok v něm musí být označen státem, aby stát mohl kontrolovat úplně každou transakci. Bitcoin mixing bude samozřejmě zakázaný. Současně je nepředstavitelně vysoká inflace. Začíná na desítkách procent jako v sedmdesátkách, někde (v rozvinuté zemi) je dokonce ve stovkách procent. Nakonec může být i hyperinflace klidně jako v Zimbabwe. Ekonomika je v totálním rozvratu. I za těchto okolností si lze těžko představit zánik státu jako takového. To ne. Státní policie, justice, politika, školství, zdravotnictví, úřady a další budou stále existovat. Avšak tyto monopoly “uhnijí”. Uvedu jako příklad Řecko. Do velké míry je to “failed state”. Např. odvody na zdravotnictví jsou tam jedny z nejvyšších na světě, avšak státní nemocnice skoro nefungují a lidi si musí zdravotní péči připlácet a zajišťovat sami. Legálně i nelegálně. To samé školství. V některých školách tam třeba vychází 13 učitelů na 5 žáků, dávají na ně velmi vysoké částky, avšak jeho kvalita je hrůza a děs. Rodiče žáků a studentů musí vynakládat velké částky, aby své děti či sami sebe dovzdělali v soukromém sektoru. Když do tohoto kontextu zařadíme státní monopol na peníze, tak státní peníze ať v současné podobě či jako CBDG budou bezesporu stále existovat. I za hyperinflace i po ní budou stále existovat. Ale jejich moc a akceptace bude minimální. V soukromém sektoru i v samotném státě jsou lidi, kteří jsou velmi chytří. Sami budou vyžadovat pevnou měnu a budou ji tajně prosazovat. Monero je pro tuto situaci velice logickou volbou. Bude třeba oficiálně zakázané, ale bude to s ním úplně stejně jako s mařenami a dolary za komunistů. Za československou korunu nebylo možné si koupit nedostatkové západní zboží. Mařeny a dolary byly tehdy zakázané či silne zregulované (stát nařizoval směnu za velmi nevýhodný kurz), ale přesto vekslování s nimi kvetlo. I samotní členi KSČ a policisti mařeny a dolary používali. Stát může třeba založit nějaký gigantický úřad na boj proti Moneru. Ve dne budou jeho zaměstnanci proti němu bojovat a v noci s ním a za něj budou sami šmelinařit. Jako poslední poznámku dodám, že vítězné Monero, používané situaci výše, nemusí být totožné s tím aktuálním. Může to být nějaké reformované Monero. Tedy aktuální držitelé Monera by za x let se svým Monerem měli smůlu. Pokud cena Monera hodně klesne, bude mnohem méně konfirmačních uzlů a uživatelů a čím menší síť je, tím jednodušší je zničit ji 51% útokem. Nedal bych ruku do ohně za to, že americká vláda či nějaká jiná to neudělá. Technologie Monera (snad ještě vylepšená, pokud je to možné) má však šanci zvítězit.

Fantom

Krásný příspěvek, který dobře ilustruje původní myšlenku Bitcoinu a kryptoměn jako takových. Monero má velmi silnou komunitu, ale systematický nátlak jej může ohrozit. Jen jsem nepochopil jakým způsobem by uspělo “reformované Monero” kdy by aktuální držitelé měli smůlu? Nějaký fork by nevadil – aktuální držitelé by měli i fork. Nemyslel jste jiný coin?

Poslední editace 3 let před přes Fantom
pan.karel

Tak doslo na privacy coiny.Dalsi sranda bude az si SEC vezme na paskal nejaky z altu (BTC a ETH jsou snad mimo) a ze jich je,ktere by mohli byt klasifikovane jako security.

balbe

XRP je největší hnůj centralizovaný a SEC jen potvrdila to co si většina investoru o tomhle odpadu myslelo už dávno . Ripple používal XRP jenom k dotací své firmy neboli hlupáci kupovali XRP a Ripple prodával aby mohl rozvíjet svoje vlastní cíle ve firmě . Kolík Joudů se na tom utopilo jak to lezlo na horu a kupovali to za dolary a mysleli si jak to nekupili levně ale pořád doufali že jim to minimálně vrátí ztrátové zisky aspoň v budoucnu a SEC sebral všem těm joudům naději , u soudu Ripple nemá šanci proti SEC uspět , vše je pravda což se konečně ukáže jako holý fakt , se ani nedivým Coinbase že jim trvalo roky než tenhle odpad vůbec zařadili na svůj trh .

Jan M.

Hmmm. O x řádů větší odpad než XRP je však SEC. Státní monopol, který si prostřednictvím státního násilí určuje, jaká je pravda. Kdo jsou vítězové a kdo poražení.

balbe

Chápu tvoje zaujetí , máš investice v XRP ale to nikoho neomlouvá .Jak nazveš Ripple který vlastní 55% všech XRP a postupně tím dumpuje trh prodejem svých XRP .Nebo to neprodávají ? jak tu někdo tvrdil že to jen uvolňuji protože je mají zamknuté ?.Aha tak že Ripple jak pouští na trh v průměru pár miliard XRP ročně oni z toho zisk nemají oni to uvolňuji zdarma pro svojí čistou duši , provoz firmy dotují protože chodí všichni ještě do jiných prací aby mohli ze svých výplat platit společnou firmu Ripple která vlastní 55% XRP ze kterých nebudou brát pro svůj zisk ani cent protože každý od společnosti Ripple ještě pracuje v jiných firmách aby financovali svůj koníček Ripple který vlastní 55% všech XRP ale jednou za rok uvolňuji zdarma pár miliard XRP aby udělali inflaci pro XRP .

Václav

Tak i v USA platí, že spravedlnost se dá koupit viz. kauza, kdy jistý člověk přinesl důkazy o tom jak světové banky v čele s JPMorgan perou špinavé peníze. Ta se pak následně vykoupila pokutou 1. mld. dolarů a zastavila tak vyšetřování. Tady je důležité si uvědomit, že tento soudní proces a rozsudek vynešený soudem v USA bude mít popřípadě vliv i na další soudní procesy v krypto projektech, protože v USA je soudní rozsudek/výrok považován za precedens, který může pak být používán v dalších soudních procesech. Ať už v žalobách či v obhajobě.

spot_img