[Polední zprávy] • SEC viní Ripple z vydání neregistrovaných cenných papírů za 1,3 mld. USD • a další články

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

TRHY

Jen pár dní poté, co Bitcoin poklesl pod 22 000 USD, získal většinu ztrát zpět a dnes dokonce opět vyrazil na 24 000 USD. Většina altcoinů zůstala relativně stabilní, kromě XRP. Nedávno oznámená žaloba od SEC poslala hodnotu tokenu prudce dolů.

Live stream s Binance.cz: Jak to funguje, když obchodují roboti, můžete jej mít i vy?

AKTUÁLNÍ technickou analýzu najdete zde: XRP/USD a IOTA/USD – Tvrdý pád na hubu? a přehled trhů tady: BNB + IOTA: Velky růst před Vánocemi? Velryby se chystají na útok?!

Kryptoměny

SEC viní Ripple z vydání neregistrovaných cenných papírů za 1,3 mld. USD

Americká komise pro cenné papíry a burzu podnikla právní kroky proti společnosti Ripple i jejímu generálnímu řediteli Bradovi Garlinghouseovi a spoluzakladateli Christianovi Larsenovi. V obviněních podaných dnes u federálního okresního soudu na Manhattanu komise tvrdí, že token XRP je klasifikován jako cenný papír a obviňuje společnost Ripple a dva manažery ze získávání více než 1,3 miliardy USD prostřednictvím „neregistrované, aktuální nabídky cenných papírů v oblasti digitálních aktiv“.  SEC dále tvrdí, že společnost Ripple distribuovala XRP pro „služby v oblasti práce a tvorby trhu“ a že Garlinghouse a Larsen nezaznamenali své osobní zisky v XRP, odhadované na 600 milionů USD.

Meltem Demiros tvrdí, že Bitcoin je záruka proti ekonomickému kolapsu

Hlavní strategická ředitelka investiční firmy CoinShares říká, že vlajková loď kryptoměn Bitcoin (BTC) je protijedem proti ekonomickému kolapsu. V novém rozhovoru pro Yahoo Finance sdílí Meltem Demirors svůj názor na BTC jako na jedinečné aktivum uprostřed nárůstu výdajů a tisku peněz, způsobeného částečně krizí vyvolanou pandemií. „Posledních devět měsíců v této zemi, v naší ekonomice a na trzích, bylo nefunkčních. A bitcoiny jsou protijedem proti dysfunkcím, který si můžete koupit do svého portfolia.“ Demirors říká, že Bitcoin se stává atraktivnějším, jak se mění svět a investiční možnosti.

Banky, burzy, firmy

Tři kryptoburzy už přestaly obchodovat XRP

Tři kryptoburzy – CrossTower, Beaxy a OSL – zastavily obchodování s tokeny XRP poté, co americká Komise pro cenné papíry (SEC) oficiálně podala žalobu proti Ripple za 1,3 miliardy dolarů. Tyto burzy už pozastavily obchodování, přestože soudní spor byl oznámen teprve nedávno.

Japonská SBI koupila britskou krypto firmu

SBI Holdings koupila britského obchodníka s kryptoměnami ve snaze získat vstupní bod pro institucionální investory, kteří mají zájem přidat do svého portfolia digitální aktiva. Generální ředitel společnosti B2C2 Phillip Gillespie uvedl, že velké finanční hráče, kteří se zajímají o kryptoměnové investice, pronásledují omezené možnosti investování.

Regulace, CBDC

Italská bankovní asociace experimentuje s digitálním eurem

Italská bankovní asociace uvedla, že spolupracuje se svou laboratoří ABI na zahájení experimentů, týkajících se digitálního projektu eura. Iniciativa se zaměří na aktivní podporu bank, působících v Itálii, při přípravě na budoucí scénář. ABI ve svém prohlášení uvedla: „Cílem této iniciativy je proaktivně přispívat k veřejné debatě a podporovat banky působící v Itálii při přípravě na budoucnost.“ Projekt by dále mohl prokázat technickou proveditelnost digitálního eura na základě technologie distribuované blockchainové knihy (DLT). Jeho cílem bylo také posílit úlohu bank v rámci Evropské centrální banky.

Developer Etherea by mohl jít před soud příští rok

Vláda USA tvrdí, že vývojář Etherea Virgil Griffith pomohl Severokorejcům lépe porozumět tomu, jak lze kryptoměny použít k obejití finančních sankcí vůči zemi. Griffith, který byl zatčen v listopadu 2019 na základě obvinění ze spiknutí s cílem pomoci Severní Koreji (KLDR) při využívání kryptoměny pro vlastní prospěch, usiluje o zrušení případu proti němu. Hlavní soudní proces byl předběžně naplánován na září 2021.

Ruská státní Duma očekává explozi kryptoměn v zemi v roce 2021

Podle vysoce postaveného vládního úředníka ruská vláda očekává, že na místním trhu bude v roce 2021 vydáno více kryptoměn. Anatoly Aksakov, člen ruské Státní dumy a klíčový představitel úsilí v oblasti místní legislativy v oblasti kryptoměny, uvedl, že Výbor pro finanční trhy Dumy očekává, že emise ruských kryptoměn po přijetí nového kryptografického zákona v zemi k 1. lednu 2020 prudce vzroste. Zákon „O digitálních finančních aktivech“, který byl přijat v červenci 2020, poskytuje kryptoměnám právní status, ale zakazuje lidem používat kryptoměny jako Bitcoin (BTC) jako platební nástroj. Podle zprávy státní zpravodajské agentury Parlamentskaya Gazeta z 21. prosince Aksakov uvedl, že se očekává, že mnoho společností brzy vydá stablecoiny.

Indická policie zatkla 96 osob údajně zapojených do kryptopodvodů

V Indii bylo zatčeno devadesát šest lidí za údajné vydírání cizinců a požadování BTC. Zřídili nelegální call centra, vydávali se za policisty a řekli obětem, že jejich bankovní účty byly použity při nelegálních transakcích. Rovněž pohrozili okamžitým zatčením obětí a zmrazením jejich majetku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img