Mike Novogratz nevěří Litecoinu a dává přednost DeFi

5
(5)

Bitcoinový miliardář a úspěšný investor Mike Novogratz se vydal na Twitter, aby tam sdílel svůj skepticismus vůči Litecoinu a řekl, že by raději trávil čas nad projekty DeFi.

Bývalý manažer Goldman Sachs, bitcoinový miliardář a generální ředitel společnosti Galaxy Digital, Mike Novogratz se ve svém tweetu podělil o myšlenku, že nevěří ve světlou budoucnost Litecoinu a dává raději přednost DeFi projektům.

“Raději bych trávil čas na DeFi projektech”

Novogratz tak reagoval na tweet Alexa Saunderse, zakladatele společnosti Nuggets News, který se domnívá, že tím, jak burzy začaly ukončovat obchodování s mincemi na ochranu soukromí (včera Bittrex oznámil vyřazení Monera, Zcash a Dash) a v situci, v jaké se nachází XRP, má Litecoin dobrou šanci na znovuzískání třetího místa v žebříčku mincí dle kapitalizace, kde se již v minulosti jednou nacházel.

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital vyjádřil své pochybnosti o schopnosti Litecoinu zvýšit jeho přijetí, protože pro to nemá potřebné vlastnosti. To je důvod, proč Novogratz raději upřednostňuje trávit čas na projektech DeFi a samozřejmě se také již dlouho věnuje Bitcoinu a Ethereu.

Saunders také počítá s tím, že Litecoin má šanci se vyšplhat na bronzovou příčku, protože má regulační jistotu a plánuje letos představit novou aktualizaci s funkcemi ochrany osobních údajů.

A kromě toho má také značnou podporu od Grayscale (Grayscale Litecoin Trust) a Coinbase. Hodí se připomenout, že Novogratz již v minulosti označoval Litecoin za přímého konkurenta Bitcoinu s tím, že LTC není rychlejší než BTC a v žádném případě se nejedná o digitální stříbro – vztaženo k digitálnímu zlatu, jak bývá často označován Bitcoin.

“Zvláštní, že trvalo SEC tak dlouho zažalovat Ripple” – Mike Novogratz

Novogratz okomentoval i aktuální situace kolem společnosti Ripple a jejich XRP tokenu. Poté, co Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických (SEC) podala 21. prosince žalobu na Ripple a obvinila ji z prodeje neregistrovaných cenných papírů (XRP) investorům, Novogratz přidal komentář, že je velice divné, že Jay Claytonovi (nyní již bývalému předsedovi SEC) trvalo tak dlouho, než podali na Ripple žalobu.

Na rozdíl od XPR mají totiž podle Novogratze bitcoiny a ethery “povolení SEC”, protože bylo regulačními orgány potvrzeno, že se nejedná o cenné papíry.

Závěr

Dá se Litecoin stále považovat za digitální stříbro, nebo už má dny své největší slávy za sebou a zůstane “pouze” jakýmsi testnetem Bitcoinu? Budu rád, pokud se o svůj pohled podělíte v komentářích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img