První nativní LTC Visa debetní karta – Charlie Lee: Litecoinoví maximalisté neexistují

5
(4)

Kryptoměnový trh poslední dobou velmi ožívá a je to znát i na projektech, kde se mohlo na první pohled znát, že se nic nového vlastně neděje, což bylo často vyčítáno třeba Litecoinu. Nyní Litecoin přichází se zajímavou novinkou. Společnost BlockCard uvádí na trh vůbec první debetní kartu Visa Debit Card, kde je nativní měnou právě Litecoin (LTC).

Podle zakladatele Litecoinu – kterým je Charlie Lee – je to podruhé, kdy se pokouší spustit debetní kartu Litecoinu. Předchozí pokus o spuštění se společností LitePay se ale nepovedl, neboť společnost LitePay ukončila svou činnost. Lee také poznamenal, že tuto debetní kartu je důležité vzít na vědomí, protože se nejedná “pouze” o kryptoměnovou kartu, která podporuje měnu, a říká:

„V současné době jsou k dispozici další kryptografické debetní karty, které podporují Litecoin. Ale tyto karty podporují pouze financování pomocí LTC, zatímco tato nová karta je nativně LTC, takže prostředky jsou uchovávány přímo v Litecoinu.”

Neexistuje nic takového jako litecoinový maximalismus

Ačkoli se Litecoiners již mohou o kartu přihlásit, služba sama o sobě nebude k dispozici ještě několik dalších týdnů. V jedné své odlehčené poznámce se Lee podělil o svůj názor, že neexistuje nic jako „maximalista Litecoinu“:

“Nemyslím si, že něco takového vůbec existuje. Většina Litecoiners podporuje a drží také BTC.”

Po ostrém spuštění, budou moci uživatelé provádět vklady ve dvanácti nejpopulárnějších kryptoměnách, včetně všech hlavních stablecoinů. Podle Leeho se zatím zaregistrovalo přibližně 300 uživatelů.

Závěr

Co si budeme povídat, zdá se, že zpráva o spuštění debetní karty Litecoinu nijak výrazně s cenou této digitální měny nepohnula. V současné době Litecoin okupuje 8. příčku v žebříčků coinů dle kapitalizace a obchoduje se za (v době psaní článku) 57,15 USD. Připomínám, že ATH dosáhl koncem roku 2017, kdy se obchodoval za více než 375 dolarů a byly slyšet hlasy, že míří na 1000 USD.

A jak vnímáte Litecoin vy? Má vůbec za současného stavu kryptoměnového průmyslu, kdy na jedné straně stojí kryptoměnový král Bitcoin a na té druhé stále více se prosazují DeFi projekty, co nabídnout?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img