Blížící se aktualizace Litecoinu zajistí lepší škálevalelnost i soukromí

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Tvůrce Litecoinu Charlie Lee diskutoval o nadcházející aktualizaci MimbleWimble, jejímž cílem je zvýšit soukromí a škálovatelnost Litecoinu.

Lee poznamenal, že nadcházející aktualizace zajistí mnohem lepší škálovatelnost, než mají jiné protokoly zaměřené na soukromí, jako je Monero nebo Z-Cash.

“Ve srovnání s jinými implementacemi velmi dobře chrání soukromí, až to děsí,”

Když Lee mluvil o souvisejících rizicích, poukázal na „skrytou inflaci“, což je chyba, která běžně coiny ovlivňuje, což hackerům umožňuje padělat nekonečné množství mincí.

„Riziko je však zvládnutelné,“

Poznamenal Lee a zdůraznil, že funkce ochrany soukromí bude implementována pouze na rozšiřujícím bloku MimbleWimble, což znamená, že to neovlivní hlavní vrstvu Litecoinu.

Je Litecoin efektivnější než Bitcoin?

Lee také poznamenal, že pověst Litecoinu jako „nudné“ mince je ve skutečnosti výhodou, protože „stavět rychle a rozbíjet věci“ není podle jeho názoru dobrý přístup k penězům:

“Chcete, aby peníze byly stabilní a aby fungovaly. Litecoin za posledních 9 let pracoval bezchybně.“

Lee rovněž poukazuje na to, že vzhledem k jeho roli „benevolentního diktátora“ nad protokolem Litecoin, může kryptoměna procházet upgrady efektivněji než bitcoiny.

“Trvá příliš dlouho, než se něco implementuje na bitcoinech, protože konsenzus je pomalý […] S Litecoinem, pokud chceme něco udělat, můžeme postupovat docela rychle.”

Závěr

Litecoinu se od minulého roku, kdy proběhl halving, nedaří dostat přes hranici 100 USD.  Aktuálně se obchoduje za pouhých 44,44 USD. U mnoha lidí převládá názor, že má tato měna potenciál k růstu, nicméně vnitřní politika není zaměřena na velké investory, kteří by růst hodnoty podpořili. Třeba tomu pomůže tato nová aktualizace.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře