Německo srazilo Singapur z čela zemí přátelských ke kryptoměnám

3
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Středoevropská země srazila Singapur z první příčky jako nejpřátelštější krypto země. Vyplývá to z průvodce hodnocením krypto analytické společnosti Coincub.

Německo a kryptoinvestice

Existuje několik důvodů, proč se (podle nejnovější studie) Německo dostalo na první místo. Počet bitcoinových uzlů v Německu je druhý hned za USA a německá politika vůči daním z kryptoměn je progresivní. A to i při zohlednění ostatních předních ekonomik.

Země přijímá kryptoměny ze široka a učinila průlomové rozhodnutí nechat kryptoinvestice tvořit součást svého obrovského domácího spoření.

Německo má jedinečný institucionální postoj ke kryptoměnám. Přijímá kryptoměny jako dlouhodobou investici pro střadatele. Největší německou spořitelnou je kolektiv s názvem Sparkasse, který se skládá z menších bank. Chystají se nabídnout kryptotransakce svým 50 milionům členů, což jim dá možnost obchodovat a uchovávat bitcoiny. Sparkasse také plánuje zavedení vlastní kryptoměnové peněženky.

Podle Coincubu je staví tento mocný krok před jakoukoliv jinou ekonomiku.

Zbytek světa

Singapur býval v tomto žebříčku na první místě. Nyní se ocitá na místě druhém. USA jsou třetí, Austrálie čtvrtá, Švýcarsko páté.

„Pokud jde o pouhá čísla, USA jsou stále kryptoměnovou velmocí s nejvyššími objemy obchodování s kryptoměnami, uzly a bitcoinovými bankomaty. Aktuálně se řadí na třetí místo. V žebříčku Coincub jsou však objemy obchodů s bitcoiny nebo bitcoinové bankomaty váženy ve vztahu ke srovnávacím údajům, jako je HDP nebo velikost populace.“

Uvádí Coincub.

Další významné posuny a stagnace ve světě

Singapur je stále považován za velmoc krypto ekonomiky. Zůstává miláčkem kryptoinvestorů. A přesto, vláda omezila kryptoreklamu ze strany poskytovatelů virtuálních aktiv (VASP) mimo jejich webové stránky. Nová omezení bitcoinových bankomatů způsobila, že země ztratila pozici číslo jedna.

Během tří měsíců od poslední zprávy došlo k dalším zajímavým pohybům. Hongkong se z loňského 35. místa dostal na šestou příčku. Je to díky rozmachu kurzů založených na kryptoměnách u předních institucí. Navíc Hong Kong má vysoký počet bitcoinových uzlů. A má mnoho blockchainových organizací.

Nizozemsko, Francie a Španělsko se propracovaly v žebříčku nahoru. Je to dáno novými start-upy, pozitivní regulací a vysokým počtem kryptotransakcí.

Švýcarsko posílilo o osm pozic. Italsky mluvící oblast ve Švýcarsku, nazývaná nezávislý kanton Lugano, nyní uznává bitcoiny jako zákonné platidlo. Salvador je další zemí, která prohlásila bitcoiny za zákonné platidlo.

Čína stále uvízla na dně. Důvodem je zákaz obchodování a těžby kryptoměn.

O společnosti Coincub

Analytici společnosti Coincub jsou odborníci na kryptoměny, kteří nabízejí holistické znalosti založené na kvantitativních a kvalitativních datech v reálném čase.

„Snažíme se poskytnout co nejpřesnější obraz o kryptoměnách na celém světě, a proto se naše hodnocení neustále vyvíjí. V 1. čtvrtletí 2022 naše metodika bodování lépe odráží důležitost některých kategorií před ostatními, a také jsme přidali nové kategorie.”

Uvedl Sergiu Hamza, generální ředitel společnosti Coincub.

Závěr

Byly to tři měsíce plné dramat od doby, kdy stránka coincub.com vydala svého posledního průvodce. Bitcoin samozřejmě v lednu klesl těsně pod 35 000 USD, v březnu se zotavil až k hranici 47 000 USD a nyní se obchoduje na ceně 40 500 USD. Těžko však říct, co nám přinese budoucnost. Světové trhy destabilizuje inflace a válka mezi Ruskem a Ukrajinou. Nicméně se zdá, že globální přijetí kryptoměn se neustále rozvíjí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img