Hongkong rozšíří pilotní projekty pro přeshraniční využívání digitálního jüanu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

První fáze testů pro použití digitálního jüanu přes hranice byla úspěšná, uvedl hongkonský měnový úřad.

Institut pro digitální měnu Čínské lidové banky a hongkongský měnový úřad rychle postupují kupředu se společným testováním používání digitálního jüanu pro přeshraniční platby.

Podle agentury Bloomberg zaměstnanci HKMA tento týden potvrdili, že první fáze testování přeshraničního používání měny byla úspěšná. Počáteční testy zahrnovaly více stran, včetně vybraných obchodníků a bank určených čínskými orgány na pevnině. HKMA uvedla, že plány na další fázi pilotů již probíhají:

„Testovali jsme použití související aplikace, konektivitu systému a určité případy použití, jako jsou přeshraniční nákupy. Diskutujeme a spolupracujeme s PBOC [Čínská lidová banka] na další fázi technického testování, včetně proveditelnosti rozšíření a prohloubení používání e-CNY pro přeshraniční platby“

Digitální jüan udává směr a inspiruje svět

Pokračující rozvoj digitálního jüanu v Číně, digitální měny centrální banky, která se někdy také označuje jako DC/EP nebo e-CNY, nastavil ambiciózní tempo globálního výzkumu a potenciálního vydávání CBDC po celém světě.

Země je největší ekonomikou na světě, která je dosud v čele vývoje a testování CBDC, absolvovala řadu pokročilých pilotních programů na pevnině a oznámila další plány na podporu přijetí měny během zimních olympijských her 2022 v Pekingu.

Samotná HKMA se od roku 2017 podílí na několika projektech spolupráce s cílem prozkoumat proveditelnost emisí CBDC, a to jak pro domácí mezibankovní platby, tak pro přeshraniční platby, s partnery, mezi něž patří Bank of Thailand a Central Bank of the United Arab Emirates, stejně jako PBoC.

Význam nové čínské měny

Michael Ho, ředitel finančních služeb společnosti Oliver Wyman a spoluautor nedávno zveřejněné zprávy o digitálním jüanu, tvrdí, že význam nové čínské měny spočívá méně v pouhé skutečnosti zvýšené digitalizace, ale spíše v perspektivním „úvodu rozsáhlé infrastruktury pro okamžité platby, sponzorované spíše čínskou vládou než soukromým sektorem.“

S potenciálem pro přijetí digitálního jüanu velkými světovými podniky i stále více globálně propojené domácí populace Ho a jeho spoluautor Jason Eckberg předpovídají, že pokud dojde k rozšíření eCNY na přeshraniční transakce s podporou politiky liberalizace, tak to dále zrychlí RMB ve skutečný globální obchodní proud, který aktuální přeshraniční toky předčí jak úsporami, tak účinností.

Závěr

Existuje mnoho dalších zemí, které stále hovoří o testování a spouštění vlastních digitálních měn. Země jako USA, Velká Británie a Německo interně diskutují o praktické proveditelnosti svých vlastních CBDC. Také Jižní Korea již provádí pilotní testy pro svou vlastní digitální měnu. Vzhledem k vlivu vlád, pracujících na CBDC, digitalizace měn během příštích dvou let prudce vzroste, což podpoří kryptoměnový průmysl jako celek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img