Největší banka v Africe a na Středním východě se připojuje k síti Ripple

5
(5)

QNB Group – Katarská národní banka (katarská nadnárodní komerční banka se sídlem v katarském Dauhá), se chystá využít blockchainovou technologii Ripple ke zpracování globálních přeshraničních plateb v reálném čase.

Nově podepsané partnerství mezi Ripple a QNB Group

Společnost Ripple uzavřela nové partnerství. Podle zveřejněných podmínek dohody přijme QNB řešení RippleNet, které Ripple nabízí pro okamžité vypořádání plateb. Po připojení k RippleNet budou tyto dvě společnosti schopny vytvořit nový koridor pro převody peněz.

Pilotní projekt RippleNet a QNBGroup bude spuštěn ve spolupráci s QNB Finansbank v Turecku. Druhá fáze projektu bude zahrnovat rozšíření nové blockchainové platformy poháněné RippleNet na klienty banky v dalších zemích. Za zmínku stojí, že QNB v současné době prostřednictvím svých dceřiných společností působí v 31 zemích na třech kontinentech světa.

Heba Al Tamimi, generální ředitel retailového bankovnictví v QNB Group, uvedl, že hlavním cílem finanční instituce je nabídnout svým klientům špičkové inovace a partnerství s Ripple je jen dalším krokem, který v tomto svém (aby byly remitence inovativní a jednoduché pro zákazníky), činí. Jednoduše řečeno, nová funkce usnadní celé její zákaznické základně efektivní, téměř okamžité mezinárodní platby.

V důsledku této dohody se přibližně 300 členů RippleNet bude moci připojit k africkému a blízkovýchodnímu trhu, čímž se Ripple stane ještě atraktivnějším pro potenciální klienty.

V komentáři k novému partnerství Navin Gupta, generální ředitel pro oblast jižní Asie a MENA (Middle East and North Africa) společnosti Ripple, uvedl:

“Jsme nadšeni, že jsme strategickým partnerem Qatar National Bank (QNB), který spojuje inovace v bankovnictví a Fintech, aby zlepšil zkušenosti s přeshraničními platbami, a v konečném důsledku rozšířil službu převodu na další trhy.”

Uzavřené partnerství je nejnovějším důkazem cíleného úsilí společnosti Ripple na Blízkém východě a v Africe.

Rostoucí dominance Ripple na Blízkém východě a v zemích Afriky

Oblast zejména Blízkého východu a severní Afriky je domovem Ripple již několik let. Již v roce 2018 se společnost spojila se saúdskou centrální bankou, aby umožnila finančním institucím v zemi využívat jejich technologie ke zpracování plateb.

K RippleNet se připojily také banky v Kuvajtu, Spojených arabských emirátech a Ománu. Ripple navíc loni v listopadu otevřel regionální kancelář v Dubaji, protože v důsledku problémů v USA a vyšetřování Komisí pro cenné papíry velmi vážně zvažoval stěhování ze San Franciska.

Závěr

Přestože stále není jasné, zda k převodu likvidity bude QNB používat kryptoměnu XRP, tak XRP se v poslední době velmi daří a aktuálně se cena pohybuje nad 1 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Z XRP ještě bude černej kůň…

spot_img