Nejste trader a přesto byste si chtěli i v letošním roce vydělat nějaký ten BTC?

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

Svět obchodování s BTC může být jistě velmi svůdný, ale i velmi nemilosrdný a nebezpečný. Na začátku mohou být optimistická očekávání a představy “Lamba” či soukromých tryskáčů, na konci často ale zůstávají jen zrušené obchodní účty a oči pro pláč.

Obchodování ale není tou jedinou cestou, jak si vydělat BTC. Podíváme se na několik dalších způsobů, jak k nim přijít, aniž byste museli celý den sledovat grafy.

Těžba bitcoinů

Asi nejbláznivější, ale také nejbezpečnější způsob, jak si nějakou tu část Bitcoinu vydělat. Počátky těžby sahají do doby, kdy byl Bitcoin vytvořen a těžba se rychle stala hlavním zdrojem příjmů mnoha společností. Společnosti jako Bitmain, F2Pool či třeba Lubian vydělávají každý měsíc miliony dolarů ze svých těžařských aktivit.

Vyžaduje však značný kapitál v předběžných nákladech. Těžba není levná činnost. Provoz firmy střední velikosti by mohl stát v pořizovacích nákladech miliony. Za tímto účelem nabízejí firmy jako Bitmain, Ebang a mnohé další celou řadu specializovaných těžebních zařízení – ASIC minerů. Anebo se můžete jednoduše připojit k některému těžařskému poolu (AntPool, Binance Pool…). Ty umožňují lidem přímo investovat do těžby bez nutnosti zřizovaní infrastruktury.

Kryptoměnové půjčky – Crypto Lending

Existují společnosti jako Crypto.com, Nexo či Cred, které fungují ve světě kryptoměn podobně jako banky. Nabízejí služby “stakingu” některých kryptoměn a ty půjčují jiným zájemcům. Nashromážděné částky mohou být převedeny na BTC nebo znovu investovány na další období.

Hledání chyb

V době mánie projektů ICO 2017–2018 nabízelo mnoho startupů možnost vydělat si kryptoměny, pokud se člověku podařilo zjistit nesrovnalosti, chyby či bezpečnostní mezery v jejich aplikaci či síti. I když velká většina projektů z této doby zanikla, možnost bitcoinových odměn za hledání chyb je stále  aktivní.

Weby jako Hackerone udržují seznam aktuálně probíhajících odměn a mnoho z nich se vyplácí právě v bitcoinech. Samozřejmě že to vyžaduje znalost kódování a blockchainu. Bez zajímavosti není ani fakt, že i některé burzy nabízejí tyto programy – kupříkladu Kraken uvádí při splnění podmínek  programu minimální odměnu 500 USD v bitcoinech  a Blockstack až 2000 dolarů.

Referral programy (doporučení) a Affiliate marketing

Referral programy jsou v kryptoměnovém světě rozšířené v opravdu hojném počtu. Z tohoto úhlu pohledu vedou nejspíše směnárny, které nabízejí “provizi” uživatelům, kteří na platformu přivádějí další lidi díky partnerským odkazům. Ti tak mají možnost si vydělat BTC, aniž by si je museli kupovat na burze nebo získat nějakou jinou výše uvedenou metodou. 

Pracujte za Bitcoin!

Toto je možná ta nejzajímavější varianta, neboť práce za bitcoiny může být pro mnohé dobrou volbou. Stránky jako Crypto.jobs uvádějí mnoho pracovních pozic pro vývojáře, tvůrce obsahu a návrháře, kdy mnoho firem nabízí výplatu právě v bitcoinech.

Nevýhodou samozřejmě může být stále velmi vysoká volatilita ceny BTC (i když v poslední době někteří označují BTC téměř za stablecoin).

Máte nějaký vlastní ověřený tip? Podělte se v komentářích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: