Množství bitcoinů na burzách na tříletém minimu

5
(5)

Vzhledem k tomu, že bitcoin před týdnem v jednu chvíli ztratil téměř polovinu své hodnoty a zaznamenal 18měsíční minimum, vypadala situace tohoto aktiva dosti chmurně. Objevují se však i pozitivní signály, neboť investoři průběžně stahují své držby BTC z burz.

BTC na burzách zaznamenává tříletá minima

O tom, co se na trhu s kryptoměnami odehrálo v posledních několika týdnech, bylo řečeno již mnoho. Vše započalo koncem března, kdy se BTC blížil 50 000 USD. Po neúspěchu v tomto bodě aktivum zahájilo to, co se později stalo nejdelší negativní sérií, pokud jde o počet po sobě jdoucích týdenních svíček v červeném (9).

Tento masivní pokles byl ještě v květnu umocněn nepříznivým vývojem kolem projektu Terra a v červnu se do problémů dostala síť Celsius.

Vše pak vyvrcholilo minulou neděli poklesem na 18měsíční minimum 17 500 USD. Investoři a těžaři uprostřed tohoto pullbacku prodali část svých bitcoinových pozic, přičemž mnozí z nich tak učinili se ztrátou.

Nyní se však zdá, že se situace trochu uklidnila, neboť BTC se podařilo z tohoto poklesu o zhruba 4 000 USD zotavit. Údaje společnosti Glassnode navíc ukazují, že investoři přestali převádět bitcoiny na burzy. Ve skutečnosti se počet mincí ležících na obchodních platformách od doby před posledním krachem výrazně snížil a nyní klesl na tříleté minimum pod 2,4 milionu BTC.

V ten samý čas analytická společnost zároveň informovala, že se na scénu skutečně vrátili drobní investoři, kteří v posledních týdnech projevovali rostoucí zájem. Počet nenulových peněženek dosáhl historického maxima více než 42 milionů a stejně tak je na maximálních hodnotách i počet adres držících alespoň jeden celý BTC (tzv. wholecoiners).

Medvědí trh v normálu

Nyní již víme, že současný medvědí trh se začal po ATH v listopadu minulého roku (69 000 USD), Glassnode ve svém posledním příspěvku poznamenal, že tento trh proběhl v rámci “historických norem a rozsahu” ve srovnání s těmi předchozími.

Společnost například říká, že typická doba trvání medvědího trhu se pohybuje někde mezi 260 až 410 dny. Pokud akceptujeme, že ten současný začal v listopadu, měl by se BTC blížit k prvnímu číslu.

Kromě toho předchozí medvědí trhy zaznamenaly pokles ceny aktiva o 75 % až 84 % od ATH. Nyní, když se bitcoin propadl na 17 500 USD, se toto procento zvýšilo na téměř 75 %, což by mohlo signalizovat, že dno je snad již opravdu na dosah.

Závěr

Diplomaticky řečeno: Bitcoin nám zatím letos moc důvodů k úsměvu nedává. Na druhou stranu z historie víme, že se neděje nic mimořádného a že po obdobích půstu přichází zas období hojnosti. Čeká nás stejný scénář i nyní?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Tak to bude jistě chleba levnější.
Děkuji za zprávu

Karel

Zabloudil jste na spatny web.Zanadavat si na cenu peciva muzete treba na novinkach.cz.

Mirek

Množství Btc na burzách bych vůbec neřešil. Za pět minut tam velryby můžou převést a následně prodat desetitisíce.

LHTS

Tento udaj neni spatne sledovat v korelaci s vyvojem kurzu. Bud se ukaze jako jeden z mnoho indikatoru (realnych), nebo se ukaze jako (zamerne) zavadejici.

spot_img