Glassnode: Investoři zaznamenali o víkendu ztráty přes 7 miliard dolarů

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle analytické společnosti Glassnode investoři během víkendového poklesu z 21 000 USD na méně než 18 000 USD zaznamenali ztráty přes 7 miliard amerických dolarů. Co dalšího vychází z analýzy Glassnode?

Glassnode: Největší ztráta o víkendu

Během minulého víkendu se cena bitcoinu propadla z 21 000 amerických dolarů pod hranici 18 000 USD. Portál Glassnode tak ve svém příspěvku uvádí, že víkendový pokles vyústil v největší realizovanou ztrátu v USD pro bitcoinové investory.

Podle analýzy Glassnode držitelé bitcoinu zaznamenali od pátku do neděle minulého týdne ztráty přes 7,3 miliardy amerických dolarů. Jedná se tak o největší realizovanou ztrátu denominvanou v USD v historii bitcoinu.

Analytická společnost dále uvádí, krátkodobí držitelé vyprodali značné množství bitcoinů, někteří dokonce realizovali celkovou ztrátu 70 %. Dlouhodobí držitelé se zbavili 178 000 BTC za ceny pod 23 000 USD.

“Ve skutečnosti takoví investoři za posledních pět let zaznamenali větší ztráty pouze ve třech případech – na začátku medvědího trhu v roce 2018, krachu vyvolaném COVID-19 v březnu 2020 a od května do července 2021.”

Společnost Glassnode poznamenala, že historicky medvědí trhy dosáhly dna. Analytická firma tak nastínila důležitost těchto úrovní a největší kryptoměna světa by se tak mohla opět nahoru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 250 USD dle KMC.

Závěr

Téměř všechny trhy po celém světě zažívají v posledních týdnech velmi bolestivé období. Minulý víkend se zařadil mezi ty velmi bolestivé. Další informace o vývoji ceny kryptoměn se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Na celou analýzu společnosti Glassnode se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká dalíš zajímavý obsah.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Paráda, nakupování ve slevě, čekám na to rok😀

Wake up !!!

Takže obchod ve výši 13 milionů dolarů srazil tržní hodnotu BTC o 5,9%, tj. o 20 miliard USD! Tomu se říká nízká likvidita.

Microstrategy (nejznámější firma, která má nakoupený BTC na páku) vlastní 129,218 Bitcoinů. Co se bude dít s cenou v případě, že bude úvěrovou firmou donucená k likvidaci?!
A co Celsius?
Tohle už je jako CASINO ROYALE

Vojtech

Citujete z článku na kurzy.cz? Chybí odkaz na citaci, přikládám:

https://www.kurzy.cz/zpravy/657896-likvidita-bitcoinu/

Fantom

Já taky, ale žádný spěch, budou ještě větší slevy 😀

Wake up !!!

Takže žádná odpovědět na Celsius
Chytrolini tady neví.

Poslední editace 4 dní před přes Wake up !!!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: