Miliardáři a jejich pocity ohledně Bitcoinu

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Každý má na Bitcoin svůj názor. Mnoho lidí jej vnímá pozitivně, jiní zase negativně. Jak se ale k Bitcoinu staví miliardáři? Vnímají Bitcoin jako pouhou bublinu, nebo podle nich má svou budoucnost?

Elon Musk

Musk má ohledně Bitcoinu smíšené pocity. Jednou to vypadá, že Bitcoinu propadl a pak tweetuje, že Bitcoin je skoro stejně na nic jako nekryté peníze. V roce 2019 Musk uvedl, že zatímco struktura bitcoinů je skvělá, podle společnosti Marketwatch to pro Teslu není úplně správné. A dnes, pokud jste tedy Američan, si Teslu můžete za BTC koupit.

Dvojčata Winklevossova

Obchod století, tak dvojčata Tyler a Cameron popsala Bitcoin. Známí jsou především pro kryptoměnovou burzu Gemini, ale i pro to, že se stali roce 2017 miliardáři. Podle agentury Bloomberg se bratři, po propadu v roce 2018, letos v listopadu opět stali díky kryptoměnám miliardáři.

Mark Cuban

Známý skeptik Bitcoinu. Podle něj neexistuje žádná šance, že by se mohl stát spolehlivou měnou.

„Je to úložiště hodnoty, jako je zlato, které je více náboženstvím než řešením jakéhokoli problému. Bez ohledu na to, jak moc chtějí fanoušci BTC předstírat, že se jedná o zajištění proti scénářům soudného dne, není tomu tak“

-řekl v rozhovoru pro Forbes.

Mike Novogratz

„Rok 2020 byl požehnáním pro kryptorevoluci“

-nechal se slyšet zastánce Bitcoinu. Podle něj pandemie jen urychlila to, co prostě přijít muselo.

Možná jej znáte pro jeho odpověď herečce Maisie Williams, že by si měla Bitcoin koupit. Nebo také jako generálního ředitele společnosti Galaxy Investment Partners, která se zaměřuje na investice do kryptoměn.

Sam Zell

Realitní magnát a investor je ke kryptoměně skeptický, jak nedávno řekl během rozhovoru pro Real Vision. Může se nakonec jednat o odpověď, nebo jednu z odpovědí. Ale ne všechny, kteří se na Bitcoinu podílejí, by chtěl následovat.

Carl Icahn

V roce 2018 řekl celkem jasně, že Bitcoin a další kryptoměny jsou směšné. Možná je pro ně příliš starý nebo jim jen nerozumí, je si ale jistý, že by se jich nedotkl.

Warren Buffett

Podle Buffetta nemají kryptoměny absolutně žádnou hodnotu. Nikdy žádnou kryptoměnu nevlastnil a ani ji vlastnit nikdy nehodlá. Podle něj nejsou dobré k ničemu, jen je prodat někomu jinému

Závěr

Ztotožňujete se s některými názory? Nebo máte úplně jiný? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: