Top 5 kryptoměn pro měsíc duben

5
(7)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Minulý týden byl pro kryptotrh docela bouřlivý. Vypadá to ale, že vše dobře dopadlo, přesto do konce března zbývá ještě pár dní.  Pojďme se tedy podívat na některé z nejlepších kryptoměn, které se vyplatí sledovat v dubnu.

Celková tržní kapitalizace krypta je v současné době víceméně na stejné úrovni jako před týdnem, přestože ve čtvrtek došlo ke ztrátě téměř 100 milionů dolarů, když cena Bitcoinu klesla na 50 000 USD. Jak to tedy vypadá s kryptoměnami v příštích několika týdnech.

Bitcoin (BTC)

Je samozřejmé, že celý trh z velké části následuje pohyb Bitcoinu. I když ceny jsou rozdílné, BTC diktoval směr trhu po většinu současného býčího běhu.

Nedávno jsme všichni zaznamenali zásadní oznámení Tesly. Obří výrobce elektrických vozidel odhalil, že uživatelé mohou nyní za Teslu platit pomocí BTC. Elon Musk to tweetoval a Bitcoin šel vzhůru.

Rally byla bohužel neudržitelná a krátce na to se BTC propadl a klesl na zhruba 50 000 USD. Zde našel solidní podporu a začal opět růst. V současné době se obchoduje kolem 59 200 USD.

btcusd_chart
BTC / USD. Zdroj: TradingView

BTC již prolomil oba vážné odpory na 55 000 USD a 57 700 USD. Vypadá to nyní, že je připraven na to, aby znovu otestoval 60 000 USD a ATH kolem 62 000 USD.

Cardano (ADA)

ADA je za poslední dva měsíce nejlepším hráčem na trhu. Nyní mnozí tvrdí, že nárůst tokenu je čistě spekulativní, protože Cardano ještě ve skutečnosti nemá inteligentní smlouvy a údajně postrádá základní principy.

Charles Hoskinson, zakladatel společnosti Cardano, se snažil tyto argumenty vyvrátit a nastínil četná uzavřená partnerství a také solidní peer-reviewed základ protokolu. Také uvedl časovou osu pro testnet, která umožní uživatelům vytvářet a nasazovat chytré smlouvy na blockchain Cardana.

adausdt_chart
ADA / USDT. Zdroj: TradingView

S ohledem na výše uvedené je cena přesně tam, kde byla v minulém týdnu. Nejdříve poklesla na 1,06 USD, ale poté se rychle a rozhodně vzpamatovala. Během posledních několika dní se ADA konsolidovala a aktuálně se pohybuje na úrovni 1,23 USD.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin je letos headlinerem a mapuje absolutně působivé zisky, především když vzrostl na 350 USD.

Během posledních několika týdnů se kryptoměna obchodovala v rozmezí 290 až 240 USD. Až na jednu výjimku, která proběhla minulý čtvrtek, je to zatím obecný kurz BNB.

bnbusd_chart
BNB / USDT. Zdroj: TradingView

Pokud je však historie jakýmkoli ukazatelem, kryptoměny se ve skutečnosti nerady obchodují ve stejném rozsahu po dlouhou dobu. Jinými slovy, k úniku může dojít poměrně brzy.

Rovněž se blíží první čtvrtletní spalování pro rok 2021, které může působit jako katalyzátor. Posledních několik měsíců bylo obzvláště volatilních a je pravděpodobné, že Binance coin zaznamenal obrovské výnosy. To znamená, že pálení bude pravděpodobně značné. Snižování nabídky třetí největší kryptoměny zní jako něco, na co je třeba pamatovat, a to v posledních březnových dnech a na začátku dubna.

Binance Smart Chain také nevykazuje žádné známky zpomalení. Vzhledem k tomu, že BNB je základní kryptoměnou, se kterou uživatelé obchodují, vytváří to další poptávku.

Uniswap (UNI)

Uniswap je v současné době předním výrobcem decentralizované burzy a automatizovaného trhu s nejvyšší hodnotou, jak uvádí DeFi Pulse v době psaní tohoto článku.

Jeho token, který byl vyslán na trh lidem, kteří burzu využili v loňském roce, se v současné době obchoduje za 28 USD, což znamená, že 400 tokenů UNI, jenž většina lidí obdržela, má v současné době hodnotu téměř 12 000 USD.

uniusd_chart
UNI / USDT. Zdroj: TradingView

Za posledních sedm dní ztratila UNI část své hodnoty a klesla z přibližně 32 USD. 24. března jsme však poprvé zahlédli specifikace dlouho očekávaného Uniswap v3. Jedná se o základní aktualizaci, která si klade za cíl změnit DEX na nejflexibilnějšího a kapitálově nejúčinnějšího automatizovaného tvůrce trhu.

Spuštění mainnetové sítě Ethereum na první vrstvě je plánován na 5. května, s nasazením L2 v Optimismu na krátkou dobu. To je pro projekt rozhodně obrovský milník a nemusí být tak překvapivé, pokud se hodnota tokenu začne prudce navyšovat.

Solana (SOL)

Solana přináší škálovatelnou infrastrukturu blockchainu, která se pyšní velkým počtem transakcí za sekundu a velmi nízkými transakčními poplatky.

Ve srovnání s nebývale vysokými poplatky Etherea a pomalým zpracováním transakcí mnoho lidí hledá alternativy a často zamíří k Solaně. To je možná důvod, proč se jedná o jeden z nejpopulárnějších projektů v roce 2021.

Pokud jde o cenu, jeho nativní token, SOL, je jedním z nejlepších hráčů v roce 2021.

solusd_chart
SOL / USD. Zdroj: TradingView

1. ledna se kryptoměna obchodovala kolem 0,55 USD. Jeho aktuální cena je kolem 18,6 USD. To dává celkovou návratnost téměř 3 200 %.

Nevykazuje žádné známky zpomalení a při současné euforii kolem DeFi a NFT rozhodně stojí za to, ho sledovat.

Závěr

Kryptoměny mají často tendenci pohybovat se s většími cenovými skoky kvůli nižší likviditě, což láká investory s vidinou rychlého zisku. Je ale důležité míti na paměti, že hodnota těchto aktiv může i stejně rychle začít padat k zemi.

Disclaimer: Tento článek neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika z případných investičních rozhodnutí nesete vy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman
Hodnocení článku :
     

Nechci rejpat, ale měsíc dubna bude ve znamení CargoX, CXO

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: