Množství stablecoinů vložených na kryptoměnových burzách dosáhlo na nové historické maximum 10 miliard USD

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zákazníci hromadí stablecoiny na kryptoměnových burzách. Množství Tetheru, USDC a dalších stablecoinů zde dosahuje historických maxim.

ATH v množství stablecoinů na burzách

Na burzách se nadále hromadí stablecoiny. Pokud jde o množství stablecoinů, jako je Tether (USDT) a USD Coin (USDC), na burzách, byl dosažen další milník. Jak uvádí poskytovatel dat z trhu CryptoQuant, množství digitálních měn podložených nejčastěji fiat měnou na globálních kryptoburzách se 28. března vyšplhalo na nové historické maximum a překročilo 10 miliard dolarů.

Kryptoburzy nyní drží téměř 16 % celkové tržní kapitalizace všech stablecoinů, která aktuálně dosahuje přibližně 63 miliard dolarů. Celkový objem obchodování se všemi stablecoiny se pak odhaduje na přibližně 88 miliard dolarů.

Množství stablecoinů na burzách (zdroj: CryptoQuant)

Dvojnásobek za dva měsíce

Podle údajů CryptoQuant množství stablecoinů držených na burzách letos opakovaně vytvářelo nová historická maxima. Za pouhé dva měsíce pak vzrostlo o více než 100 %.

Nejnovější milník na trhu se digitálními dolary, eury a dalšími měnami přichází v době, kdy platební gigant Visa oficiálně pilotuje svou první transakci vypořádanou v USDC na blockchainu Ethereum. USDC je po Tetheru druhým největším stablecoinem navázaným na americký dolar.

Bullish?

Příliv digitálních měn podložených fiat měnou (nejčastěji dolarem) na burzy bývá obvykle považován za bullish signál pro Bitcoin a další kryptoměny. Zákazníci mají více prostředků potenciálně určených pro nákup kryptoměny. Alternativním ukazatelem množství stablecoinů na kryptoburzách je All Exchange Stablecoin Ratio.

Analytik Crypto Seer 27. března poznamenal, že metrika počítající poměr BTC rezerv děleno všemi stablecoinovými rezervami drženými na burzách dosáhla nejnižší úrovně od listopadu 2020.

„Pokaždé, když tento poměr klesl na tak nízkou úroveň, tak to značilo období značné síly pro BTC. Zde je patrné výrazné snížení směnárenské nabídky pro BTC.“

CryptoQuant CEO Ki Young Ju k tomu dodává:

„Držení stablecoinů na všech burzách by mohlo naznačovat potenciální kupní sílu. Od loňského roku dominoval na trhu stablecoinů převážně Tether, ale nyní je trh rovnoměrně sdílen s dalšími stablecoiny jako USDC, BUSD, HUSD, atd. Roste [množství] USDC, což by mohlo naznačovat, že do tohoto odvětví přichází více amerických investorů.“

Závěr

Množství digitálních měn, podložených zpravidla fiat měnami vydávanými centrálními bankami, na kryptoměnových burzách překročilo hodnotu 10 miliard dolarů. Podle některých analytiků to může mít pozitivní efekt na růst ceny Bitcoinu. BTC mezitím konsoliduje pod cenovkou 60 tisíc dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img