MetaMask popírá exploit peněženky při “masivním” 10-milionovém hacku

4
(1)

Poskytovatel kryptoměnových peněženek MetaMask popřel tvrzení, že zneužití jeho peněženky je příčinou “masivního wallet drainingu”, které si vyžádalo ztráty více než 5 000 etherů.

Společnost MetaMask 18. dubna na Twitteru reagovala na sérii tweetů, které 17. dubna zveřejnila Taylor Monahan, zakladatelka Ethereum wallet manageru MyCrypto, která vysvětlila, že neznámý exploit, který peněženku vyprázdnil, od prosince 2022 ukradl přes 10,5 milionu dolarů v kryptoměnách a nonfungible tokenech (NFT).

“Nedávné zprávy na [Monahanové] threadu nesprávně tvrdily, že masivní odčerpání peněženky je důsledkem MetaMask exploitu.”

uvedla společnost MetaMask
Status z Twitteru společnosti Metamask

“To není správné. Nejedná se o specifický MetaMask exploit,” dodala.

Jak k exploitu došlo?

Poskytovatel kryptopeněženky přitom uvedl, že 5 000 ETH bylo ukradeno “z různých adres v celkem 11 blockchainech”, čímž opět potvrdil, že předpoklad, podle kterého byly prostředky hacknuty přímo z MetaMasku, je zcela nesprávný.

V rozhovoru pro média spoluzakladatel společnosti Wallet Guard Ohm Shah uvedl, že tým MetaMask neúnavně zkoumá príčiny hacku a “neexistuje žádná přesná odpověď na to, jak k němu došlo”.

“Tuto problematiku zkoumá také spousta nezávislých bezpečnostních výzkumníků.”

– Shah, spoluzakldatel Wallet Guard

Spekulovalo se také o tom, že je pravděpodobné, že došlo k nějakému úniku soukromého klíče nebo k úniku Seed Phrase.

V poslední sérii tweetů společnost MetaMask potvrdila, že její bezpečnostní tým zkoumá zdroj zneužití a “spolupracuje s dalšími subjekty v oblasti Web3 peněženek”.

Závěr – záhadný exploit

Ve svém threadu o exploitu Monahanová uvedla, že nikdo neví, jak byl tento masivní útok proveden, ale její “nejlepší odhad” je, že při něm bylo získáno značné množství historických dat, která byla použita k získání finančních prostředků.

Původně také tvrdila, že útočník pomocí MetaMasku dlouhodobě obíral uživatele a zaměstnance MetaMasku.

Monahanová později uvedla, že exploit není závislý na platformě MetaMask a že jím byli zasaženi uživatelé všech peněženek, dokonce i těch hardwarových.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img