Za Bitcoin si už koupíte i Coca Colu v automatu

0
(0)

I přesto, že je svět kryptoměn plný někdy až naprosto bizarních příběhů (například pizza za několik milionů dolarů), stále se najdou nové situace, které nás nepřestávají udivovat. O jednu podobnou se postaral brazilský programátor a “hacker” Ricardo Reis, který přeprogramoval automat Coca Coly tak, aby ho “přiměl” přijímat Bitcoiny prostřednictvím Lightning Network. Nešlo však o žádný vandalismus nebo pokus o krádež, ale právě naopak.

Zpopularizování Lightning Network

Přesně to bylo cíl tohoto hackerského pokusu. Ricardo Reis se totiž rozhodl přeprogramovat daný automat tak, aby přijímal Bitcoin prostřednictvím Lightning Network. Své počínání vysvětlil a více upřesnil 2. října prostřednictvím portálu Medium, který je, zejména mezi kryptonadšenci, velmi populární.

Jak sám napsal, jeho cílem bylo zpopularizovat skvělou práci a vynález dvojice vývojářů Josepha Poona a Thaddeuese Dryja. Jak už asi všichni správně tušíte, jde právě o technologii Lightning Network, která má nejen výrazně zrychlit transakce ve světě kryptoměn, ale i odlehčit síť Bitcoinu a přispět tak k nárůstu popularity této nejrozšířenější kryptoměny.

Jelikož se Ricardo rozhodl pro propagaci Lightning Network takovýmto způsobem, musel tomu přizpůsobit i různá nastavení a systémy daného automatu. Jak sám říká, právě kvůli propagaci digitálních měn se rozhodl udělat vzhled a využívání aplikace pro všechny co nejjednodušší, nejefektivnější a také nejsrozumitelnější.

Tip pro vás: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Všechny takovéto pokusy by měly být vítány s nadšením, protože jich je zatím poměrně málo. Navíc se tento “útok” snaží řešit i jeden z největších nedostatků kryptoměn, kterým  je využitelnost v reálném světě nebo při provádění transakcí. Zejména bankéři a odpůrci kryptoměn často kritizují přínos digitálních platidel do reálného světa obchodníků. A právě takováto snaha by mohla mnoho lidí přesvědčit, že kryptoměny mají opravdu potenciál k tomu, aby byly více využívány a přispěly ke změně finančního a obchodního sektoru. Nechme se  překvapit, zdali bude takovýchto smělých “hackerských útoků” přibývat.

 NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil MarekF.

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img