Líbilo by se vám dostat 3 ETH za 1000 kliků? Tak na to raději zapomeňte, jde o podvod

0
Podvod

S rostoucím zájmem o kryptoměny se zvyšuje i počet podvodů, útoků či hacků. Máme tady upozornění na jednu aplikaci, která svým uživatelům nabízí šanci vydělat si každý den poměrně zajímavou sumu v kryptoměnách.

Na podvodný software upozornil ve svém tweetu jeden z tzv. „lovců škodlivých programů“.

Tak moc lákavá nabídka…

Tento software, známý jako Bitcoin Collector, údajně umožňuje uživatelům sdílet jedinečnou URL adresu se svými přáteli. Pokud získáte 1000 kliků, máte nárok na odměnu ve výši 3 ETH, což je v době psaní článku přibližně 800 dolarů. A to zní jako velmi lákavá a skvělá nabídka, no ne?

Jeden nezávislý bezpečnostní výzkumník, na Twitteru působící pod přezdívkou Frost, se podíval na tuto aplikaci trošku hlouběji a zjistil, že nic není tak růžové a aplikace se hlavně snaží ukrást přihlašovací údaje a peníze.

Tip redakce: Na kolik peněz si přišli podvodníci v roce 2018 a jak chtějí zaútočit nyní?

Dříve tento SW stahoval ransomware, který po zašifrování obsahu disku zobrazil varování, že všechny soubory byly zašifrovány pomocí nejdůmyslnějších šifrovacích algoritmů. Uživateli se taktéž dostalo ještě dalšího varování, že:

„Žádný správce systému na světě nedokáže tento problém vyřešit bez znalosti hesla.“

Ale poslední dobou se podvodný software vyvinul do trojského koně, který potenciálnímu útočníkovi umožňuje ukrást kryptoměnové peněženky, soubory, přihlašovací údaje, pořídit snímky obrazovky či si prohlížet historii procházení, aniž by oběť cokoli tušila.

Mohlo by vás zajímat: Jak být ve světě kryptoměn opravdu v bezpečí

Závěr

Škodlivý software, který cílí na nezkušené uživatele, je v kryptoměnovém světě poměrně rozšířený. Například minulý týden odborníci odhalili v obchodě Google Play aplikace, které se snažily napodobit hardwarovou peněženku Trezor.

Jelikož jde o peníze, opatrnosti není nikdy dost. Sám se snažím řídit (a to nejen v kryptosvětě) jednoduchou poučkou: Pokud něco vypadá příliš dobře na to, aby to byla pravda, tak to většinou také pravda není.

Co číst dále?

Světová ekonomika a důvody, proč v nejbližších letech přijde největší krize za posledních 50 let

Zdroje:
cointelegraph.com
thenextweb.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na