Kryptoměny jsou řešením problému, který vytvořil Federální rezervní systém

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoměny po letech konečně našly problém, který je potřeba vyřešit. To jsou slova Stanleyho Druckenmillera. V nedávném rozhovoru tento 67letý miliardář a investor sdělil, že věří, že americký Fed a další centrální banky ohrozily sílu svých nekrytých měn, což je právě místo, kam by mohl vstoupit BTC a další digitální aktiva.

Druckenmiller o současné politice Fedu

V rozhovoru pro CNBC se Druckenmiller dotkl politiky amerického Fedu, konkrétně po pandemii COVID-19. Americká centrální banka začala tisknout nadměrné množství dolaru, aby tak chránila své občany a finanční trhy.

Co je ale tím skutečným důvodem, stále zůstává záhadou, uvedl americký investor, který je přesvědčen, že tato opatření by mohla z dlouhodobého hlediska ohrozit sílu dolaru.

„Nemohu v historii najít ani jedno období, kdy by měnová a fiskální politika byla v rozporu s ekonomickými okolnostmi“

Ačkoli podporoval původní důvod Fedu pomoci americké ekonomice během nejbolestivějších dnů pandemie, je nyní přesvědčen, že centrální banka překročila své hranice a nevidí cestu zpět.

Miliardář dále tvrdí, že inflace se stala jednou z nejvýznamnějších hrozeb pro americkou ekonomiku, pokud centrální banka nezmění svou politiku.

Kryptoměny jako záchrana?

Pokud by Fed pokračoval ve svých akcích, mohl by se status dolaru jako globální rezervní měny brzy zastavit, pokračoval Druckenmiller. Výsledkem bude, že svět bude potřebovat vhodnou náhradu, což by mohlo být složité. Většina zemí nedůvěřuje Číně, a v „Evropě je nepořádek“.

Investor vidí životaschopnou možnost, která se vynořuje ze světa kryptoměn. Aby dodal váhu svému názoru, poukázal na svůj komentář z dřívější doby:

„Pravděpodobně si tento vtip nepamatujete, ale před pěti nebo šesti lety jsem řekl, že kryptoměny byly řešením při hledání problému. Problém byl nyní jasně identifikován. Je to Jerome Powell a zbytek světových centrálních bankéřů. Je to nedostatek důvěry.“

Nakonec poznamenal, že „nejpravděpodobnější“ sítí, která by se ujala vedení, by byl „jakýsi ledger, který vynalezly některé děti z MIT nebo Standfordu, nebo nějaké jiné technické školy, (která ještě třeba ani neexistuje) a který může nahradit dolar celosvětově.“

Závěr

A je to tady, už víme, kde je problém. I když, je dost možné, že tento problém už dlouhou dobu dost lidí zná. Nebo jste to tipovali na jiný problém?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: