[Odpolední zprávy] • Dogecoin nyní tvoří 3,5 % kryptotrhu, a je 170. největší „stonk“ na světě • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Zatímco některé altcoiny dosahují nových rekordů, primární kryptoměně se nepodařilo obnovit svůj bull run. Ještě před dvěma dny se zdálo, že se trend konečně otočil, když se Bitcoin dotkl 59 000 USD. Jednalo se o nejvyšší hodnotu aktiva za více než dva týdny. Medvědi však byli silnější a cenu stlačili dolů. V následujících 48 hodinách ztratil BTC na hodnotě více než 6 000 USD a klesl tak pod 53 000 USD.

Ethereum se konečně vrátilo ke svému působivému představení. Nejnovější rekord se vyšplhal nad 3 500 USD, ale od té doby ztratilo zhruba 300 USD. Binance Coin šel také na nové ATH na hodnotě 680 USD. [1]

Technická analýza: Medvědí svíce potvrzena, máme vyhlížet nižší ceny?

Přehled trhů: Bitcoin v pádu! Kam míří kurz?

Kryptoměny

Ripple hledá odborníka na strategické akvizice ve světě kryptoměn a fintechu

Ripple pokračuje v expanzi navzdory současné právní válce s komisí pro cenné papíry (SEC) ohledně statusu XRP.

Jedním z volných míst, která se v tuto chvíli snaží obsadit, je Senior Corporate Development Associate. Mezi klíčové úkoly tohoto experta bude patřit spolupráce s výkonným týmem při hledání vhodných objektů pro akvizici a investice v odvětví kryptoměn, softwaru a fintech.

Očekává se, že úspěšný kandidát bude vášnivým kryptoznalcem, bude kreativní a bude provádět důkladné analýzy. Musí také být schopným řečníkem a snadno navazovat vztahy s interními a externími zúčastněnými stranami. [2a]

Dogecoin nyní tvoří 3,5 % kryptotrhu, a je 170. největší „stonk“ na světě

Dogecoin (DOGE) nyní překonal téměř všechna aktiva, nemovitosti, akcie nebo dokonce většinu kryptoměn, které lidstvo kdy poznalo. Meme token se obchoduje na cca 0,77 USD a dosahuje tržní kapitalizace až 90 miliard USD.

Pro srovnání, to je víc než Australská národní banka, americký Heineken, japonský výrobce her Nintendo, německá automobilka BMW a indický gigant informačních technologií InfoSys.

Dogecoin je ve skutečnosti 170. nejcennějším aktivem na světě. To není špatné na kryptoměnu, která byla myšlena jako vtip a která nevidí aktivní vývoj a nemá žádný zvláštní případ použití – jiný než existující. Má však rychlejší transakční čas než mnoho kryptoměn s velkou kapitalizací a nižší transakční poplatky. [2b]

Banky, burzy, firmy

PayPal údajně diskutuje o svém vlastním stablecoinu

Online platební platforma PayPal údajně diskutuje o vytvoření vlastního stablecoinu. Přijetí kryptoměn ve velkých společnostech nadále roste. Jako příklad můžeme brát toto a další nedávné diskuse ostatních společností. Například šéf eBay Jamie Lannone, který v posledních dnech diskutoval o nových možnostech plateb a potenciálním využití NFT.

Podle The Block uvedlo několik nejmenovaných osob, které jsou dobře obeznámeny se situací, že PayPal spolupracuje s řadou různých vývojářů, včetně Ava Labs, ohledně možného spuštění vlastního stablecoinu. Vzhledem k tomu, že PayPal údajně spolupracuje s řadou různých vývojářů stablecoinů, říká se, že PayPal by se pravděpodobně mohl při vývoji mince firmy opřít o společnost třetí strany. [3a]

Španělská zdravotnická skupina Biziondo přijímá platby v BTC

Biziondo, španělská zdravotnická skupina specializující se na oblast páteře, oznámila plány na přijímání plateb v kryptoměně s odvoláním na začátek „bitcoinové revoluce“. Zdravotnická skupina uvedla, že od 1. června 2021 začne přijímat platby v kryptoměně na svých místech v Bilbau, Madridu, San Sebastiánu, Malaze a Lorce.

“Je jasné, že v ekonomickém kontextu již začala bitcoinová revoluce, kdy v roce 2020 bylo 60 procent světových peněz vytištěno evropskými, americkými a japonskými centrálními bankami. To nevyhnutelně způsobí finanční katastrofu přibližně za dva až pět let”

-uvedl David Izquierdo, generální ředitel Biziondo. [3b]

Coinbase zalistova Tether (USDT)

Coinbase, podle blogu zveřejněného společností, zalistovala 4. května Tether (USDT). Přírůstek byl dlouho očekáván, vzhledem k tomu, že USDT má tržní kapitalizaci přes 50 miliard dolarů. Aktivum bude k dispozici na online platformě Coinbase i v aplikacích pro Android a iOS.

Zatímco zalistování se může zdát trochu pozdní, v Coinbase byli opatrní při přidávání aktiv na svou platformu. Postupovali opatrně, nechtěli ohrozit spotřebitele ani se dopustit něčeho proti regulacím. Coinbase, jako veřejně obchodovaná společnost, musí přijímat zvláštní opatření, pokud jde o jakékoli akce. [3c]

Regulace, CBDC

Digitální dolar: Generální ředitel Binance varuje před nevýhodami CBDC

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, varoval před výzvami, kterým mohou kryptoměny, jako je Bitcoin, čelit při spuštění digitálního dolaru. Zhao vysvětlil, že digitální měně centrální banky (CBDC) by chyběly vlastnosti jako „svoboda použití“ a „omezená nabídka“, díky nimž kryptoměny jsou jedinečné. Dodal, že tyto vlastnosti přitahují uživatele. Tyto rozdíly, které Zhao zdůraznil, by mohly uživatele přimět k tomu, aby digitální dolar nechtěli.

“Většina CBDC bude mít spoustu kontroly”

-říká Zhao. [4a]

Zahájení činnosti 5 amerických pilotních programů digitálního dolaru, které chtějí dohnat čínské vedení v CBDC

Americký projekt Digital Dollar tento týden oznámil plány na zahájení řady pilotních programů zaměřených na zkoumání využití americké digitální měny centrální banky (CBDC), neboli „digitálního dolaru“. Iniciativa vedená soukromým sektorem je první z těchto snah v USA. Nutno podoktnout, že vláda USA opakovaně naznačovala, že s přijetím CBDC nebyla v žádném spěchu.

“USA nemusí být první v digitální měně centrální banky, ale musí být lídrem v nastavování standardů pro digitální budoucnost peněz, proto je naše spolupráce v oblasti pilotního testování s Accenture a dalšími partnery tak zásadní,”

-uvedl J. Christopher Giancarlo, bývalý předseda americké obchodní komise pro obchodování s komoditami a spoluzakladatel nadace Digital Dollar Foundation. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no doge muze ale predvest brutální rust, ovsem i pad, ja nyni nemam koule na to, vstoupit do toho za 0.6 USD, to po ecjam jinym

pan.karel

Tak ted je ten rust fakt ulet,coz ale neznamena ze to neporoste dal.To jsem chtel po Vanocich DOGE koupit,jen za litra USD,ale pak jsem si to rozmyslel,protoze se mi zdal uz moc drahej 😀 dneska by z toho litra bylo 50k lol.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: