05.05.21 Technická analýza BTC/USD – Medvědí svíce potvrzena, máme vyhlížet nižší ceny?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak jsme si řekli ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC), trh nezačal nový obchodní týden zrovna kladným způsobem. Pondělní svíce se totiž zavřela jako Shooting star, což je svíce s velmi medvědí povahou a díky následnému dropu jsme se i dočkali potvrzení této svíce. Můžeme být tedy dost skeptičtí, že se týdenní svíce zavře v zeleném.

Emoce na altcoinech

Co se týče altcoinů, některé stále rostou do naprostého nesmyslu, což je obrovská past pro všechny ty davy lidí, které do toho bezhlavě skáčou a očekávají od toho zcela nemožné. Bohužel je to dost umocněné sociálními sítěmi, kde se emoce šíří doslova jako lavina, díky čemuž můžeme u některých altů sledovat, že je měsíční RSI téměř 100 bodů.

Kdo nakupuje při 100 bodech na měsíčním RSI? Nikdo racionální. Ony ty gambly nějakou dobu mohou klidně fungovat, ale jen do doby, kdy prostě v mžiku fungovat přestanou. A pak mají gambleři problém, protože během jednoho dne jsou jejich úspory fuč. Buďte si jisti, že třeba takový Doge v konečném důsledku padne dolů o více jak 99 %. Stejně jako po minulém bull runu. Kdokoliv, kdo v něm má větší objemy, v tom během bear marketu opravdu nezůstane.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se tedy týče denního grafu BTC, pondělní svíce (Shooting star) se potvrdila jako platná díky včerejšímu menšímu výplachu. Když bychom měli vycházet z ryzího price action, těch cca 59 000 USD je vlastně top celé snahy o otestování dubnového all time high. Navíc je pohyb potvrzený díky spiku v objemech, když cena klesala.

Samotné zamítnutí každopádně nastalo zrovna ve chvíli otestování fibonacciho úrovně 61,8 %. U řečené úrovně se vždy shortaři snaží do trhu naskakovat, takže se jim očividně jejich snaha vyplatila. Leč, jak neustále opakuji, jsou agresivní medvědi a pak reakční. Reakční medvědi se teprve rozhodují, zda do trhu začnou vstupovat. A musím říct, že ti agresivní jim k tomu dali pádný důvod.

Předvedli, že mají docela velkou sílu. Momentálně však kurz konsoliduje na zakresleném S/R pásmu kolem 52 500 USD a testujeme EMA 55 zdola. Určitě zaregistrujte jednu důležitou věc, jak má kurz tendenci v posledních dvou týdnech oscilovat kolem EMA 55. Během současného bull runu se ještě nic obdobného nestalo a ani nedocházelo k průrazům ceny exponenciálního klouzavého průměru.

Bitcoin tudíž není úplně rozhodnutý, kam se chce vydat. Vyloženě bearish trh absolutně nevypadá, což jsem již mnohokrát zdůraznil. Těch signálů říkajících, že jsme na topu, je nyní dost málo. A my hlavně musíme hledět na objemy, které též nenasvědčují, že je bull trend u konce. Leč scénář s otestováním 42 000 USD je pořád dosti reálný. Tento týden by nám graf měl poskytnout nějakou nápovědu, co bude dál.

Indikátory

Denní RSI se sice zdržuje v horní polovině hodnot, ale jinak nic moc. Momentum up se zcela vytratilo, ale na vyznačeném pásmu můžeme sledovat počátek snad o pokračování. Dále koukám, že indikátor dokonce vygeneroval malou divergenci, k jejímuž uplatnění došlo takřka okamžitě. Vzhledem k tomu poslednímu dropu je bullish cross MACD ohrožen. Pomalu se totiž schyluje k bearish crossu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Na intraday grafu BTC chci akorát ukázat, že samotný pokles není rozhodně žádné terno. Pokles je střídmý, s nízkou volatilitou a objemy. Problém ovšem spočívá v tom, že volume postupně stoupá. Takže, i když je docela slabé, pohyb dolů je nesporně potvrzený. Část propadu se podařilo i umazat díky návratu ceny nad lokální S/R level 54 530 USD. Zde je i Point of Control na Volume Profile, takže jsem dost zvědavý, zda se dočkáme průrazu nebo zamítnutí.

Indikátory

Jak bylo včera řečeno, na RSI byla medvědí divergence, jejíž uplatnění bylo vážně rychlé. Hodnoty indikátoru následně klesly pod 50 bodů, ale ani jsme neotestovali hraničních 30 bodů.

Závěrem

Na závěr si dovolím připomenout, že i když se třeba snažíme vycházet z minulého bull runu, tak víme, že ten aktuální je dost odlišný. Konec předešlého bull trendu byl totiž hned jasný díky mohutnému sell volume na vrcholu a price action. Tím chci říct, že když se nyní popsané neděje, neznamená to, že nemáme před sebou definitivní top bull trendu.

Určitě je i legitimní mluvit o tom, že začátek vstupu do bear marketu může tentokrát být mnohem pozvolnější, než na přelomu 2017/2018. Uznávám, že pozvolný začátek medvědího trhu je dosti zvláštní, ale myslím si, že ne nemožný.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bitcoin standard

Vždycky když prodám část BTC tak hned začne pumpovat 🙂 Kdyby vás náhodou zajímalo, kdy cena půjde nahoru = tak se mne stačí zeptat, jestli jsem náhodou neprodal 😀

Michi

Mě LTC přesně hitlo SL a pak jelo nahoru, jak crazy. Holt se stane 😅

Daxti

To chce prodávat, když to roste, a ne když to klesá. 😉

bitcoin standard

No jelikož už mám desetinásobný zisk, tak mi přišlo rozumné část prodat, nikdo neví, jak to bude…

Daxti

Souhlas, jsem na tom stejně a konám stejně.

Manius Curius Dentatus

Již jsem to psal v únoru… koho zajímá nějaký bitcoin, když alty jedou o stovky procent? 😉

Lolec

Jj DOGE si jede svoje 🙂 a ať si říká kdo chce co chce 🙂 nikdo nemá kristalovou kouli aby dokonale předpověděl budoucnost.

E15

Fakt bych rád viděl do hlavy někomu, kdo nakupuje DOGE za 50 centů. Co si od toho ti lidé slibují? Že půjde na 5 dolarů? Žádný institucionální investor do pošahaného DOGE nikdy nepůjde, takže si to Joudové táhnou sami a podle mě jim dojde prach už pod 1 USD. Ale samozřejmě se můžu mýlit, já se vlastně skoro pořád mýlím :-DDD.

bitcoin standard

Na krátkodobou spekulaci dobrý, ale dlouho bych se to bál držet

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: