„DeFi může vést ke změně paradigmatu,“ uvádí dokument Federální rezervní banky

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dokument, publikovaný Federální rezervní bankou v St. Louis, se zabýval rozšířením decentralizovaného financování a rolí Etherea v něm.

Výzkum, za kterým stojí Dr. Fabian Schär byl publikován 2. května a hluboce se ponořil do světa DeFi, což naznačuje, že pokud bude možné řešit bezpečnostní problémy a rizika, může to vést k obrovským změnám ve finančním průmyslu.

„DeFi využívá chytré smlouvy k vytváření protokolů, které replikují stávající finanční služby otevřenějším, interoperabilnějším a transparentnějším způsobem.“

Napsal Dr. Fabian Schär a ocenil také jeho efektivitu, dostupnost a další přednosti.

„DeFi může vést ke změně paradigmatu ve finančním odvětví a potenciálně přispět k robustnější, otevřenější a transparentnější finanční infrastruktuře.“

Růst DeFi byl v uplynulém roce monumentální, přičemž 700% nárůst celkové hodnoty byl uzamčen napříč ekosystémem. Decentralizované finance v době psaní tohoto článku dosáhly historického maxima kolem 134 miliard dolarů napříč různými blockchainy.

Dr. Schär vysvětlil, že páteří celého ekosystému DeFi jsou inteligentní smlouvy, z nichž většina běží právě na Ethereu. Zpráva uvádí řadu populárních tokenů souvisejících s DeFi, ale poukazuje také na to, že drtivá většina tokenů je vydávána v síti Ethereum.

Ethereum rozpoutalo vlnu inovací

ETH se také používá jako kolaterál pro velké množství protokolů DeFi a 10,5 milionů ETH, neboli 9 % z celé dodávky, je podle Defipulse uzamčeno.

Schär, profesor technologie distribuovaných knih na univerzitě v Basileji ve Švýcarsku, uvedl, že Ethereum rozpoutalo vlnu inovací postavenou na technologii blockchainu.

Dodal, že růst digitálních aktiv, jako je ETH, a potenciál DeFi znamená, že sektor je určen pro větší věci:

“Velkolepý růst těchto aktiv spolu s některými skutečně inovativními protokoly naznačuje, že DeFi se může stát relevantní v mnohem širším kontextu a vyvolává zájem mezi tvůrci politik, výzkumníky a finančními institucemi.”

Podle zprávy ConsenSys Q1 DeFi je počet adres Etherea interagujících s protokoly DeFi historicky nejvyšší, – 1,75 milionu, po 10násobném růstu od začátku roku 2020.

Závěr

Výzkum zvyšuje vzestupnou tendenci kryptoměny Ethereum, která v letošním roce překonala Bitcoiny (co se týče procentního nárůstu) a 4. května se posunula na historické maximum něco málo přes 3 500 USD.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img