Raoul Pal: Ethereum demonstruje schopnost platformy ovládnout krypto a finanční sektor

0
Ethereum flash crash
Zdroj: Pixabay.com

Makro guru Raoul Pal komentuje nejnovější vývoj okolo kyptoměny Ethereum. Podle něj má obrovský potenciál a už i banky to akceptují.

Ethereum ovládne finanční sektor

Zakladatel Real Vision komentuje aktuální zprávu, že Evropská investiční banka (EIB) tokenizuje 100 milionů EUR v digitálních dluhopisech na blockchainu Etherea. EIB spolupracuje se společnostmi Goldman Sachs, Santander a Societe Generale a využívá technologii distribuované účetní knihy (DLT) kryptoměny Ethereum pro registraci a vypořádání digitálních dluhopisů.

Pal říká, že vývoj potvrzuje flexibilitu a dominanci sítě Ethereum.

„Je to test, který mlčky akceptuje, že kryptoměna nabízí lepší vypořádání, úschovu a převod na globálním trhu dluhopisů. Něco, o čem jsem mluvil deset let… Nakonec všechny cenné papíry všech typů migrují napříč veřejnými blockchainy.

Také to ukazuje, jak masivně dominantní ETH je v současnosti pro případy použití.“

Raoul Pal vyzdvihuje ETH

Zpráva pokračuje tím, že EIB vydá řadu dluhopisových tokenů na blockchainu Ethereum a investoři za ně zaplatí pomocí fiat měny. Emise dluhopisů se samozřejmě bude i nadále řídit francouzským právem, ale jejich obchodování a zejména převody poběží na Ethereu.

Právě převody a držení akcií ve formě tokenů tak mohou znamenat akceptaci a využití kryptoměny Ethereum do takové míry, že se stane dominantní silou na kryptotrhu i ve světě financí. Pochopitelně je to součást vize, kterou Pal podle svých slov viděl již dávno. Háček je v tom, že se druhá největší kryptoměna musí vypořádat s řadou překážek a výzev, než tohoto cíle bude schopna docílit.

Kromě samotného přechodu na ETH2, kde mohou nastat problémy a komplikace, je před ethereovou komunitou a vývojáři řada úkolů. Musí se vypořádat s problémy, z nihž nejpalčivější je škálovatelnost, a kromě toho má také v kryptosektoru i mimo něj nemalou konkurenci. Přechod projektu s kapitalizací 320 miliard dolarů z algoritmu Pow na PoS bude památný krok, který dosud nemá v kryptosektoru obdoby.

Úspory

Je zřejmé, že pokud banky mlčky akceptují blockchain Etherea, nedělají to ze sympatií či nadšení pro decentralizované technologie. Evropská banka tvrdí, že digitalizace kapitálových trhů sníží zprostředkovatelské a fixní náklady a současně zlepší transparentnost trhu a rychlost vypořádání.

Závěr

Ethereum sklízí chválu za rozsah svého využití, který je v kryptosvětě v tuto chvíli v podstatě unikátní. Žádný jiný decentralizovaný projekt dosud nepohání takové množství decentralizovaných aplikací a nestojí na něm tolik projektů a vývojářských prací. Přesto má před sebou obrovský kus cesty, než nabídne staking na mainnetu, vyřeší škálování a další výzvy, které až poté umožní potenciál přikládaný Raoulem Palem (možná) naplnit.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře