Krypto firmy propustily za poslední dva měsíce více než 1500 lidí

4
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Krypto společnosti propustily za poslední dva měsíce více než 1500 lidí, a to hlavně kvůli obavám z dalších poklesů. 

Číslo je založeno na veřejně oznámených propouštěcích zprávách z počátku letošního jara, kdy trh s digitálními aktivy vstoupil do medvědího trhu.

Mnoho propouštění se soustředilo kolem kryptoburz. Pouze Coinbase propouští přibližně 1 100 lidí, což je dosud zdaleka největší podobnou událostí.

Mezi další společnosti patří Bitso, Gemini, BitMEX a Buenbit. Krypto finanční služby jako BlockFi a Crypto.com také propustily zaměstnance s odvoláním na podmínky na trhu.

zdroj: https://www.theblock.co

Krypto není jediným odvětvím, kde se propouští

Je však třeba poznamenat, že kryptoprůmysl není zdaleka sám, pokud jde o rušení pracovních míst.

Jak v úterý uvedla CNBC, realitní společnosti Redfin a Compass propustily 8 % a 10 % zaměstnanců, kvůli obavám, že americký trh s bydlením po zběsilém období směřuje k dlouhodobému chladu.

Koncem dubna Robinhood uvedl, že omezuje „přibližně 9 %“ svých globálních zaměstnanců. Společnost Klarna, která nabízí financování typu buy now pay later (BNPL), propustila zhruba 700 lidí.

Stránka Layoffs.fyi pro sledování dat o propouštění odráží četné snižování počtu zaměstnanců v odvětvích technologií a finančních služeb. Jak v úterý poznamenala CBS News, od začátku roku 2022 bylo propuštěno asi 35 000 technických pracovníků.

Coinbase

14. června veřejně obchodovaná kryptoburza Coinbase uvedla, že snižuje počet zaměstnanců o „asi 18 %.

Tento krok se dotkl přibližně 1100 lidí.

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong obhájil tento počin jako krok, jehož cílem je pomoci firmě překonat současný „ekonomický pokles“.

„Naše náklady na zaměstnance jsou příliš vysoké na to, abychom efektivně řídili tento nejistý trh.“

Dotčení zaměstnanci měli podle společnosti přístup k systémům Coinbase předtím, než byli informováni o propouštění. Tato událost byla potvrzena v příspěvcích LinkedIn sdílených zaměstnanci Coinbase, kteří zveřejnili na profesionální síťové platformě své ztracené pozice.

Gemini

Kryptoburza Gemini, další firma se sídlem v USA, propustila asi 10 % své pracovní síly, což znamená, že ve společnosti došlo ke zrušení zhruba 100 pracovních míst.

“Nacházíme se ve fázi kontrakce, která se usazuje do období stagnace – to je to, co náš průmysl nazývá kryptozimou.”

Uvedli v prohlášení Tyler a Cameron Winklevossovi.

Crypto.com

V pátek generální ředitel Crypto.com Kris Marszalek na Twitteru uvedl, že firma propouští 5 % své zaměstnanecké základny. O práci přišlo podle odhadů asi 260 zaměstnanců.

“Budeme pokračovat ve vyhodnocování toho, jak nejlépe optimalizovat naše zdroje, abychom se během sestupného cyklu umístili jako nejsilnější, abychom se stali největšími vítězi během příštího bullrunu”

Uvedl Marszalek ve svém prohlášení.

BlockFi

Platforma pro krypto půjčky a finanční služby BlockFi v pondělí uvedla, že propustila „zhruba 20 %“ svých zaměstnanců.

Na základě dřívějšího prohlášení firmy, že se rozrostla na více než 850 lidí, by to znamenalo, že o práci ve firmě přišlo více než 150 lidí.

Spoluzakladatelé Zac Prince a Flori Marquez v příspěvku na blogu uvedli, že rozhodnutí bylo učiněno s ohledem na „podmínky na trhu, které měly negativní dopad na naší míru růstu, a na důslednou revizi našich strategických priorit“.

BitMEX

Platforma pro obchodování s krypto deriváty BitMEX oznámila začátkem dubna propuštění 75 zaměstnanců. Tento krok přišel po krachu dohody o akvizici bank.

„BitMEX provádí změny v naší pracovní síle, abychom zefektivnili další fázi našeho podnikání.“

Závěr

Zdá se, že kryptofirmy se připravují na medvědí trh, který nejspíše nějakou dobu potrvá, možná i několik let. Není se čemu divit, cena 20 700 USD za Bitcoin vypadá více než děsivě.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Co je na ceně $ 20.700 za BTC tak děsivého? Dva roky zpět stál bitcoin $ 4.000. Proč by cena $ 20.000 měla být dnes problém?

Losos007

Bitcoin jde do kytek, za těch deset let nenašel pořádné využití a stal se zcela zbytečným, všem radím se téhle zbytečnosti zbavit dokud má nějakou cenu

spot_img