Začínající recese? Coinbase snížila počet zaměstnanců o 18 %

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Coinbase oznámila plány na snížení počtu zaměstnanců o 18 %, přičemž generální ředitel uvedl jako důvod začínající ekonomickou recesi.

Coinbase propouští

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong v úterý oficiálně oznámil , že učinil „obtížné rozhodnutí.“ Rozhodl se snížit velikost týmu Coinbase asi o 18 % kvůli začínající ekonomické recesi.

Ve skutečnosti může mít zásadní podíl na propouštění největší americké kryptoburzy také nepříjemná situace na trhu s kryptoměnami. Armstrong k tomu uvádí:

„Zdá se, že po více než 10letém ekonomickém boomu vstupujeme do recese. Recese by mohla vést k další kryptozimě a mohla by trvat delší dobu.“

Problémy

Podle generálního ředitele se Coinbase potýkala s poklesem příjmů v každé z předchozích krypo zim – chcete li bear marketů. Armstrong poznamenal, že Coinbase od svého založení v roce 2012 přežila čtyři velké kryptozimy.

Ve skutečnosti však kryptoburza podle CEO má problém s tím, že roste příliš rychle. Počátkem roku 2021 dosáhli 1 250 zaměstnanců. Podle generálního ředitele se tým za posledních 18 měsíců rozrostl čtyřikrát a náklady na jejich zaměstnance jsou „příliš vysoké, než aby bylo možné efektivně řídit tento nejistý trh.“

Všichni propuštění zaměstnanci údajně získají 14 týdnů odstupného a další dva týdny za každý další rok zaměstnání nad jeden rok. Oznámení masivního propouštění přišlo krátce poté, co Armstrong v pátek na Twitteru kritizoval své zaměstnance za vydání veřejné petice za odstranění některých vysokých vedoucích pracovníků Coinbase v hlasování o nedůvěře.

Petice zaměstnanců

Podle autorů petice dělal výkonný tým Coinbase rozhodnutí, která „nebyla v nejlepším zájmu společnosti, jejích zaměstnanců a jejích akcionářů.“ To se mělo týkat provozní ředitelky Emilie Choi, hlavního produktového ředitele Surojita Chatterjeeho a také hlavního personálního ředitele LJ Brocka.

Předkladatelé petice tvrdili, že tato rozhodnutí vedla mimo jiné i k selhání platformy Coinbase NFT. Dále se jim nelíbí toxická kultura na pracovišti a apatický přístup ze strany vrcholového vedení a dalších.

Pokud jste s něčím nespokojeni, pracujte jako součást týmu na tom, abyste na to upozornili spolu s navrhovanými řešeními (je snadné být kritikem, těžší být součástí řešení). Pokud to nedokážete a chystáte se zveřejňovat/žvanit navenek, přestaňte. Dík!“

Závěr

Kontroverze okolo propouštění zaměstnanců právě ve chvíli, kdy projevili nesouhlas s vedením, nemusí na Coinbase vrhat dobré světlo v očích investorů a klientů. Oznámení o plánech na přehodnocení počtu pracovníků nicméně přišlo již v květnu a shoduje se s podobnými kroky dalších platforem, jako je Gemini, BlockFi, Crypto.com či Robinhood.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: