Kongresman Tom Emmer: Gary Gensler je “špatný regulátor”

4.8
(5)

Kongresman Tom Emmer, který je kryptoměnám nakloněn, zpochybnil údajnou “politiku otevřených dveří” Garyho Genslera. Naznačil, že “možná má otevřené dveře, ale jsou to dveře, do kterých lze vstoupit pouze na vlastní nebezpečí”.

Emmerova tvrdá kritika na předsedu SEC Garyho Genslera

Tom Emmer se pustil do předsedy Komise pro cenné papíry Spojených států (SEC) Garyho Genslera za jeho přístup k regulaci kryptoměn a označil ho za “regulátora se špatnou vírou”.

Během svého vystoupení v podcastu Unchained, který moderuje autorka a kryptografická novinářka Laura Shin, si Emmer nebral servítky, když zpochybnil Genslerův dohled nad kryptografickým sektorem:

Tento muž je podle mého názoru regulátorem, který jedná ve špatné víře. Slepě zasypává kryptoměnovou komunitu donucovacími opatřeními, přičemž zcela opomíjí skutečně špatné subjekty.

Emmer poukázal na příklad společnosti Coinbase, která se předtím, než ji SEC v březnu postihla oznámením Wells, aktivně snažila s agenturou spolupracovat. Několikrát třeba žádala o zpětnou vazbu ohledně dodržování předpisů u jejich produktů pro staking Earn.

Gary Gensler má sice otevřené dveře, ale jsou to dveře typu vstup na vlastní nebezpečí, protože to, co dělá, je, že i přes několik schůzek v průběhu několika měsíců Gary Gensler odmítl poskytnout zpětnou vazbu. […] A místo toho, po všech těchto schůzkách, které k ničemu nevedly, SEC udeřil na Coinbase oznámením Wells. To se týkalo právě těch otázek, na které Coinbase žádala SEC o jejich zpětnou vazbu.

Domluva se SEC je obtížná

Od dubna 2021, kdy Gensler převzal vedení SEC, opakovaně tvrdil, že agentura má přátelskou “politiku otevřených dveří”. Vyzýval také kryptografické firmy, aby se u SEC zaregistrovaly a zachovaly tak soulad se zákonem o cenných papírech.

Důvodem je především jeho názor, že téměř všechna kryptoměnová aktiva (s výjimkou bitcoinu) jsou klasifikovány jako cenné papíry. Tento sektor by tedy měl být zásadně regulován Komisí pro cenné papíry a burzy.

Navzdory Genslerovu prohlášení generální ředitel Coinbase, Brian Armstrong, několikrát zdůraznil obtížnost jednání se SEC. A v podobném duchu se vyjadřují i další osobnosti, například bývalý generální ředitel společnosti Kraken Jesse Powell.

Hlavním problémem, který mnozí členové kryptoměnové komunity vznesli, je zjevný přístup zaměřený proti kryptografickému průmyslu, tedy “regulace vynucováním”, který vychází ze strany SEC a vlády USA.

Emmer v komentáři k tomuto tématu uvedl:

“Toto zjevně není způsob, jakým by vláda měla sloužit Američanům, a věřím, že tím vysílá jasný vzkaz širší kryptokomunitě, a to přímo “Gary Gensler nereguluje v dobré víře!”

Závěr

To, že nás čeká ještě turbulentní období, je zřejmé. Ředitel pro vládní vztahy v Blockchain Association, Ron Hammond, prohlásil, že široká veřejnost by měla v příštích několika týdnech očekávat výrazný pokrok v kryptolegislativě. Aktuálně kryptotrh zůstává i nadále silný s celkovou tržní kapitalizací více než1 bilion dolarů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img