R. Kiyosaki: Bitcoinová revoluce bude větší než revoluce způsobená vynálezem střelného prachu

4.4
(7)

Navzdory faktu, že trh s kryptoměnami se opět zahalil do červené a cena bitcoinu (BTC) klesla o více než 10 %, má vlajková loď digitálních měn minimálně jednoho hlasitého zastánce.

Autor knihy o osobních financích “Bohatý táta, chudý táta” Robert Kiyosaki totiž v rozhovoru s Michelle Makoriovou z Kitco News, vysvětlil, proč věří, že Bitcoin bude větší než cokoli dosud viděného.

Kiyosaki: Bitcoinová revoluce bude větší než revoluce způsobená vynálezem střelného prachu

Shodou okolností Kiyosaki ve své další knize “The Capitalist Manifesto” píše, že “revoluce způsobená bitcoinem bude větší než revoluce střelného prachu”. Tím má na mysli vynález střelného prachu a jeho dramatický a zásadní dopad na lidstvo a jeho záležitosti.

Bitcoin jako velký auditor?

Během vysvětlování svého postoje označil Bitcoin za “auditora”. Ten by mohl  fungovat jako způsob, jak auditovat Fed, který Kiyosaki považuje za marxistickou organizaci. Ve svém vyjádření použil v souvislosti s Fedem slova jako: “protože je to centrální banka“, a “bojovat proti němu”.

“MLADÍ LIDÉ, KTEŘÍ DNES PŘICHÁZEJÍ, CHTĚJÍ BLOCKCHAIN, PROTOŽE POTŘEBUJEME AUDITORA […] ŘEKNĚME, ŽE HRAJI PROTI VÁM (V DESKOVÉ HŘE CASHFLOW), A VY UDĚLÁTE TAH. JÁ MUSÍM AUDITOVAT VÁŠ VÝKAZ – A TO JE TO, CO DĚLÁ BLOCKCHAIN.”

Pro ty, co neví, tak Kiyosaki a jeho žena představili deskovou hru Cashflow již v roce 1996. Slouží jako interaktivní nástroj k finančnímu vzdělávání a byla vytvořena na základě lekcí z knihy “Bohatý táta, chudý táta”, protože “je třeba bojovat”.

Kiyosaki: Zisky se tvoří, když nakupujete, ne když prodáváte

V červnu Kiyosaki zveřejnil tweet, ve kterém vyzval k otestování dna bitcoinu na úrovni 1 100 USD a uvedl, že na toto dno čeká. Uvedl, že pokud se zde btc zotaví, bude nakupovat dál. Pokud ne, počká, až poražení “kapitulují”, a teprve pak nakoupí více bitcoinů.

Při vysvětlování svého pohledu v rozhovoru uvedl:

“OHLEDNĚ BLOCKCHAINU JSEM VELMI OPTIMISTICKÝ A BÝČÍ. POKUD BITCOIN KLESNE NA 1 000 DOLARŮ, NAKOUPíM. POKUD KLESNE NA 25 000 DOLARŮ, NEBUDU KUPOVAT NIC. TAKŽE VYDĚLÁVÁTE, KDYŽ NAKUPUJETE, NE KDYŽ PRODÁVÁTE.”

Závěr

Stojí za připomenutí, že v červenci Kiyosaki varoval lidi, aby byli proaktivní a “nestrkali hlavu do písku”. Mileniálové, podle něj, mají rádi okamžité uspokojení a najdou ho prý s kryptoměnami.

Aktuálně se Bitcoin (v době psaní článku) obchoduje za 20 351 dolarů, což sice v denním měřítku znamená pokles o 5,5 %, ale v tom týdenním je stále téměř 8 procent v plusu. Tržní kapitalizace BTC pak činí téměř 390 000 000 000 dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img