Kanadská policie zabavila BTC v hodnotě 1,8 milionu dolarů z prodeje drog

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny jsou často popisovány v tom nejhorším světle. Bankéři a často i politici tvrdí, že kryptoměny jsou dobré pouze na nelegální činnosti jako například praní špinavých peněz nebo obchodování s drogami. I přesto, že tato tvrzení opravdu nejsou pravdivá a kryptoměny mají mnohem více pozitivních než negativních stránek a přínosů, nelegálním činnostem nemůžeme zabránit.

BTC v hodnotě 1,8 milionu dolarů

Kanadská policie v provincii Britské Kolumbie se vyznamenala poté, co zveřejnila informaci, že zadržela drogového dealera známého ze Silk Road pod pseudonymem “MarijuanalsMyMuse.” Tento drogový dealer měl mít Bitcoiny v hodnotě až 1,8 milionu dolarů.

K zadržení došlo už v roce 2015, kdy policie zabavila nejen marihuanu v hodnotě až 100 000 dolarů, ale i různé počítače, harddisky a paměťové karty, přičemž některé zařízení obsahovaly malý počet Bitcoinů. Celkově mělo jít však zhruba o 226,4 BTC, což v roce 2013 představovalo pouze něco kolem 30 000 dolarů. V dnešní době má však takový počet BTC hodnotu až 1,8 milionu dolarů.

Obvinění bez důkazů?

Tak to vnímá držitel Bitcoinů, který ve vězení strávil 9 měsíců. Tvrdí totiž, že policie nemá žádné důkazy, že Bitcoiny byly obdrženy právě z nelegální činnosti, za kterou už pykal, a proto je policie nemá právo zadržovat. Jeho právnička Lolita Rudovica se vyjádřila na toto téma následovně.

“Majetek, který byl zadržen mému klientovi, nebyl součástí žádné nelegální činnosti nebo nezákonné aktivity. Nikdo to prokázal. Celý případ je však pouze v začátcích.”

Do karet mu nahrává i fakt, že to byl jeho první přestupek (i když ne zrovna nejmenší). Sám tvrdí, že když si byl vyzvednout svá zařízení poté, co ho pustili z vězení, některé z jeho původních se mu nedostaly do rukou. Policie tato zařízení údajně drží z důvodu probíhajícího vyšetřování. To je však podle něj v rozporu z rozsudkem soudu z roku 2017. V daném rozsudku bylo jasně stanoveno, že všechny jeho zařízení mu mají být vráceny.

Policie se však hájí tím, že jeho počítače mají obsahovat důležité údaje o nelegálních obchodech a prodejích látek, jako je marihuana, kokain, heroin a jiné. Rovněž se daný úřad vyjádřil, že takový případ je v Kanadě první, ale je poměrně pravděpodobné, že jich bude  dále přibývat.

Závěr

I přesto, že v Kanadě s takovým případem nemají mnoho zkušeností, v Americe už podobné problémy se zločinci měli. Po zatčení Rossa Ulbrichta, zakladatele Silk Road, U.S. Marshals Service, se v aukci prodaly Bitcoiny v hodnotě až 25 milionů dolarů. Zda však podobná situace nastane i v tomto případě, nyní ještě nikdo nemůže vědět.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img