Již téměř rok je Tron (TRX) v deflaci

5
(4)

Aktuálně na trhu kryptoměn převládá medvědí sentiment. Mnoho projektů, ve snaze udržet se v zelených číslech, se snaží téměř o nemožné. To přineslo i jeden zajímavý rekord – dobu strávenou ve stavu deflace.

Rekordní šňůra pro TRON

Je to tak, TRON (TRX) se nacházel ve stavu deflace v období mezi 28. říjnem 2021 a 12. říjnem 2022, což se rovná 50 týdnům neboli téměř jednomu roku. Informaci zveřejnil 17. října na Twitteru účet TRONSCAN, což je oficiální explorer blockchainu TRON.

Podle zveřejněného oznámení dosáhl celkový objem tokenů TRON na konci tohoto deflačního období 9,6 miliardy TRX. Údaje mimo jiné říkají, že počet nově vygenerovaných TRX tokenů dosáhl maxima 5 273 312 dne 14. srpna 2021. Naopak nejvyšší počet počet spálených tokenů jsme zaznamenali dne 22. května 2022. Řečí přesných čísel se jednalo o 1 106 056 407 TRX tokenů.

TRX jako deflační kryptoměna

O tokenu TRON se mluví jako o deflační kryptoměně poté, co se komunita sítě v únoru 2021 dohodla, že bude zaveden deflační mechanismu spalování. Ten v průběhu času snižuje jeho celkovou nabídku v oběhu.

To znamená, že počet jeho mincí v oběhu se čas od času snižuje, čímž se mince (na rozdíl od inflačních kryptoměn a tradičních fiat peněz, jejichž hodnota se znehodnocuje, jak banky a sítě razí nové mince) stává hodnotnější.

V dubnu 2021 TRX dokončil svůj první historický deflační krok. Tým stojící za kryptoměnou TRON tenkrát tento krok náležitě okomentoval a prohlásil TRX za první kryptoměnu na světě, která přešla z inflace do deflace, čímž upevnila svou hodnotu.

TRON – další rekordy na obzoru?

Nedávno TRON překonal další rekord: Více než 4 miliardy síťových transakcí během 24 hodin. Došlo k tomu poté, co se objevily zvěsti, že právě zakladatel projektu, Justin Sun, je skutečným kupcem krypto burzy Huobi.

Kromě toho hodnota stakovaných TRONů přesáhla 12 miliard dolarů a počet účtů vytvořených v síti překročil 116 milionů. V době psaní článku se cena TRX pohybuje na úrovni 0,06257 USD, což představuje denní nárůst o 1,88 %.

Mimochodem aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Závěr

Projekt TRON vznikl již v roce 2017 s cílem decentralizovat sdílení informací na internet a během ICO mánie získal od investorů 70 000 000 dolarů. Pro mnohé může být celkem překvapivé, že se i dnes stále drží v první patnáctce projektů dle tržní kapitalizace.

Nedávno byl na jeho síti spuštěn “nejvíc decentralizovaný stablecoin” o ostrovní stát Dominika si ji vybral k emisi národní kryptoměny. Uvidíme, jak se mu bude dařit do budoucna. Nutno dodat, že krom fanoušků má projekt i velkou řadu odpůrců a kritiků.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img