Je v BTC ten správný čas na 50 tisíc USD?

4.7
(7)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) tento týden nechává všechny hádat, protože další pondělí začíná pod 50 000 USD. Po pohybech v rozmezí během víkendu býci stále čekají na rozhodný útok na hranici 50 000 USD – mohlo by k němu dojít právě teď?

USD komedie a vyšší maxima akcií

Akcie minulý týden dosáhly nových historických maxim díky komentářům předsedy Fedu, Jeroma Powella. V souladu s tím utrpěla síla amerického dolaru a měnový index amerického dolaru (DXY) zahájil několikadenní sestupný trend.

Takové podmínky bývají pro Bitcoin příznivé a nedostatek protivětru přicházejícího z makroprostředí by ještě mohl býkům podat pomocnou ruku.

DXY 1denní svíčka, graf | Zdroj: TradingView

Odpor drží BTC býky pod kontrolou

Sobota a neděle nebyly pro BTC obchodníky zrovna nudné, dva náběhy nad 49 000 USD jim daly spoustu nadějí na „velké zúčtování“ s bariérou 50 000 USD. Nakonec však oba pokusy selhaly pod hranicí 49 500 USD a BTC/USD zůstal v úzkém pásmu v horní části zóny 40 000 USD.

V pondělí zůstává obrázek stejný, přičemž nyní je na stole opět podpora 47 000 USD. V nejistém prostředí někteří varují, že síla nákupní strany se může v krátkodobém horizontu ještě rozpadnout a vyvolat retesty nižší podpory.

Pohled na nákupní a prodejní úrovně na hlavní burze Binance v pondělí podtrhuje relativní nedostatek podpory výrazně nad 40 000 USD, zatímco nad hlavou je pevná rezistence.

Úrovně nákupu a prodeje BTC/USD (Binance) k 30. srpnu | Zdroj: Material Indicators/ Twitter

Hash rate znovu testuje dubnovou zónu poklesu

Je to situace, která by se ještě mohla odehrát jinde než ve spotové ceně Bitcoinu, fundamenty také zpomalují svůj rychlý růst. Po impozantní 13,2% úpravě obtížnosti směrem nahoru před týdnem se Bitcoin nyní dívá na další jako vše, jen ne ploše – v současné době se odhaduje, že bude přidáno méně než 1 %.

To se ještě může obrátit do záporných hodnot, což znamená pauzu na přemýšlení mezi těžaři po masovém návratu do sítě v posledních týdnech. Pokud by se však obtížnost přesto zvýšila, zpečetilo by to druhou sérii čtyř úprav obtížnosti směrem nahoru v řadě pro rok 2021.

7denní průměrný graf hash rate Bitcoinu | Zdroj: Blockchain

Zhodnocení šancí na 50 000 USD

Jaké jsou šance, že se tento týden stane určujícím rysem trhu útok býků na 50 000 USD? Nadcházející páteční zveřejnění údajů o zaměstnanosti v USA může již nyní zpečetit termín návratu BTC.

Přísady, které k tomu mají vést, jsou již v podstatě na místě – neutrální sazby financování napříč obchodními platformami a rostoucí nabídka stablecoinů, která letos přesáhla 19 miliard dolarů.

Charles Edwards, zakladatel společnosti Capriole Investments, poznamenal, že klesající dominance Bitcoinu, která nyní činí 44 %, je sama o sobě spouštěčem očekávaných býků.

Co by mohlo být bodem úrazu? Pro analytika Williama Clementeho zůstávají v krátkodobém horizontu problémem nízké objemy.

Graf objemu bitcoinu | Zdroj: William Clemente/ Twitter

Děsivý klid pokračuje pro sentiment

Myšlenka, že Bitcoin stojí před „poslední překážkou“ před atakováním historických maxim, je pravděpodobně již patrná v náladě obchodníků.

Poté, co BTC/USD během několika týdnů přidal 60 %, se sentiment podobně změnil z „extrémního strachu“ na „extrémní chamtivost“ – podle Crypto Fear & Greed Indexu.

Nyní, když se tempo růstu zpomalilo kvůli rezistenci 50 000 USD, tak i „extrémní“ pocit ustoupil mírnějšímu hodnocení „chamtivosti“ na Indexu.

Crypto Fear & Greed Index | Zdroj: Alternative.me

Závěr

Tohle jsou věci, na kterých se vyplatí si držet rozhled. Jak to s cenou vidíte vy? Kdy konečně prorazíme 50 000 USD? Už je čas?

Nezapomeňte se přidat také na náš discord server ZDE

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: