Jak se letos obchodovalo podle Binance?

1
(1)

Zprávy a souhrny

Největší kryptoburza na světě, Binance, zveřejnila zprávu, ve které detailně popisujem o které kryptoměny byl na jejich platformě v letošním roce největší zájem.

Zpráva s příznačným názvem Crypto Trends 2020 uvádí, že Binance zaznamenala historicky nejvyšší hodnotu 3 bilionů dolarů v celkových objemech obchodování.

Rekordní rok 2020

Celková tržní kapitalizace krypto trhu se zvýšila více než 3,3krát z průměrných 193 miliard dolarů na více než 640 miliard dolarů, což vedlo k dramatickému rozmachu kryptotrhu.

“Toto byl jeden z nejdůležitějších roků pro blockchain a kryptoměnu. Silný zájem každodenních uživatelů i institucí o krypto vedl navzdory globální pandemii k přílivu zájmu investorů a kapitálu. “

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), (XRP), Binance Coin (BNB) a Cardano (ADA) jsou kryptoměny, které byly letos nejvíce obchodovány na mimoburzovním trhu (OTC). Je to z důvodu, že Binance OTC nabízí obchodníkům přístup k vyšší likviditě, rychlému vypořádání a rychlým cenovým nabídkám.

Na spotové burze byly nejoblíbenějšími obchodními páry BTC / USDT, ETH / USDT, ETH / BTC, XRP / USDT a BTC / BUSD a nejoblíbenějšími mincemi drženými na burze byly BTC, BNB a ETH. Na burze peer-to-peer pocházela nejvyšší obchodní aktivita z Asie, Afriky a východní Evropy. Obchodníci se zaměřili na obcházení transakčních poplatků a odesílání nebo přijímání přeshraničních plateb s nízkými náklady.

Ve Velké Británii, Africe a Rusku zaznamenala Binance větší aktivitu obchodníků nakupujících a prodávajících kryptoměny pomocí fiat bran prostřednictvím bankovních účtů, kreditních a debetních karet. Bitcoin je stále králem trhu s 66% dominancí, na druhém místě pak je Ethereum, které zaznamenalo působivý růst, zejména díky své centrální roli na trhu DeFi.

Krypto deriváty a krypto půjčky jsou čím dál populárnější

Bniance Futures, která nabízí jedny z největších futures kontraktů v krypto průmyslu, se stala volbou číslo jedna pro mnoho obchodníků. Nejobchodovanějšími futures páry na trhu byly BTC / USDT, ETH / USDT a LINK / USDT, zatímco nejobchodovanější tokeny podle objemu zahrnují LINKDOWN / USDT a XRPUP / USDT.

Navíc více majitelů kryptoměn využilo v roce 2020 finanční služby Binance, jako jsou saving, staking, a liquid swap, aby využili lending služeb. Mezi pět nejlepších kryptoměn používaných pro krypto půjčky patří dva stablecoiny, USDT a BUSD, následované KAVA, SXP a NEO.

“Krypto půjčky mají často atraktivní dvouciferné úrokové sazby, mnohem vyšší než u tradičních půjček. Trh s kryptoměnami se v průběhu roku neustále zvyšuje a představuje zajímavou alternativu k tradičnímu bankovnictví. “

Závěr

Instituce a běžní uživatelé podpořili v roce 2020 růst kryptotrhu, což vedlo k parabolickým rallye BTC a dalších altcoinů a jak Binance v reportu uvádí:

“Počet institucionálních klientů na Binance vzrostl od konce roku 2019 o 46 %. Instituce vstupují do krypto prostoru historickým tempem.”

Vysokým tempem roste i přijetí stablecoinů, kryptoměn a infrastruktury DeFi, což dále zvyšuje očekávání pro růst kryptotrhu i v roce 2021. Vypadá to, že se skutečně máme na co těšit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: