Jak se čínské krypto a blockchainové firmy vyrovnávají s hrozbou koronaviru?

0
(0)

Stejně jako ostatní odvětví, tak i kryptoměnové burzy a blockchainové společnosti se musejí v Číně vyrovnat s novou hrozbou, kterou je hrozba nákazy koronavirem. Ta poměrně zásadně narušuje jejich každodenní provoz. Pojďme se podívat, jak se s touto hrozbou vyrovnávají některé známé čínské firmy.

Zatímco kryptoobchod, zákaznický servis a marketing jsou oblasti do značné míry hrozbou nedotčeny, tak vypuknutí epidemie si vybralo svou daň na technických upgradech, vývoji, logistice a pochopitelně i služebních cestách.

Jak šel čas

Po propuknutí nákazy prodloužila čínská vláda novoroční dovolenou o celý týden až do 10. února. O několik týdnů později tu máme karanténu několika velkých čínských měst a mnoho společností požádalo své zaměstnance, aby pracovali z domova.

“Doporučujeme našim zaměstnancům, aby pracovali vzdáleně, protože se z dovolené vrací do práce ohromná spousta lidí ze všech částí Číny”

řekla Aurora Wong, viceprezidentka skupiny ZB Group, a dále zdůraznila, že koronavirus není regionální epidemie, ale došlo k rozšíření nejen po celé zemi, ale i do dalších států.

Společnost ZB Group, založená v Číně v roce 2013, tvrdí, že jejich kryptoměnová směnárna nyní obsluhuje více než 10 milionů uživatelů a průměrný denní objem obchodování činí 3 miliardy USD. Zákazníky má po celém světě, včetně Singapuru, Jižní Koreje či USA. Podle Wongové propuknutí epidemie pravděpodobně zpomalí technický upgrade burzy na novou verzi.

Před vypuknutím jsme byli velmi efektivní a práce na vylepšování naší platformy šly rychle kupředu, protože lidé napříč různými odděleními se mohli setkávat a spolupracovat na realizaci plánů“

Pohotovostní plánování

Estonská kryptosměnárna Bibox, která rovněž pochází z Číny, uvedla, že má vytvořen pohotovostní plán pro řešení operačních problémů, způsobených epidemií koronaviru. V něm se mluví o možnosti přemístění hlavního inženýrského týmu do jiných asijských zemí, kde je mnohem méně potvrzených případů nakažení. Aries Wang, spoluzakladatel Biboxu jako konkrétní země zmínil Singapur nebo Vietnam.

OKEx

Burza OKEx patří do nejlepší trojice kryptoměnových burz podle objemu obchodování a i ona musela přijmout některá opatření. Jay Hao, generální ředitel OKEx, vyzval zaměstnance, aby zůstali tam, kde jsou, vyhýbali se davům a omezili služební cesty. Dále pokračoval:

“Naše kanceláře byly kompletně vydezinfikovány a pro všechny naše zaměstnance jsme také připravili ochranné prostředky, jako jsou chirurgické masky, tekuté mýdlo a dezinfekční prostředky na bázi alkoholu”

Hao dále mluvil o tom, že společnost vylepšila své IT systémy, jako je telefonní a videokonferenční software, aby zefektivnila proces práce z domova a zajistila normální provoz ve všech svých globálních kancelářích.

Jak si vedou další firmy?

B Labs, blockchainový inkubátor, který spoluzakládaly společnosti Canaan Creative, OKEx a další, se rozhodly třeba snížit nájemné pro některé startupy, které využívají jejich prostory. Další pekingská blockchainová firma, Conflux, se také musí vypořádat s následky epidemie koronaviru. Christian Oertal, marketingový ředitel společnosti ke vzniklé situaci dodává:


“Pokud jde o kancelářské práce, všichni v Confluxu pracují vzdáleně z domova. Zdraví všech lidí ve společnosti by nemělo být v současné době vystaveno žádné rizikové situaci”

 

A co těžaři?

Další součástí průmyslu kryptoměn, která byla významně ovlivněna, je mining. Mnozí výrobci těžařského HW, včetně Bitmainu, MicroBt či Canaan očekávají, že část z jejich dodávek bude zpožděna. Některé těžební farmy nemají ani dostatek kvalifikovaných pracovníků na údržbu strojů a pak tu jsou i farmy, které byly místními vládami (v rámci opatření k zamezení šíření epidemie) uzavřeny.

Tempo růstu těžby od vypuknutí epidemie zpomaluje, což znamená, že těžaři pozastavili přechod na novější a výkonnější stroje.

Závěr

Produktivita čínských továren v únoru rekordně poklesla. Jednoznačným důvodem je epidemie onemocnění novým typem koronaviru – COVID-19. Jen v Číně se nakazilo zhruba 80 000 lidí a téměř 3000 z nich nemoci podlehlo. Vzhledem k faktu, že výskyt nemoci byl potvrzen už na všech trvale obydlených kontinentech, se tato čísla ještě pravděpodobně zvýší. To bude mít ještě větší dopad na život, ekonomiku a průmysl – včetně toho kryptoměnového.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img