5 rad jak navigovat rozbouřeným mořem kryptotrhů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Disclaimer/ Tento článek není návodem, jak a kam investovat. 

Podle posledního vývoje na trhu kryptoměn je jasné, že volatilita je stále obrovská. To má i pozitivní stránku, drží to zatím velké institucionální investory mimo hru. A ačkoli je trh s kryptoměnami konstantní jízda na horské dráze, existují způsoby, jak se můžete alespoň trochu ochránit před jejich nepředvídatelností. Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste mohli navigovat skrze rozbouřené moře kryptoměnových trhů lépe. 

1. Udržujte krok s tím, co se děje

Nepodceňujte základy a to, co na první pohled vypadá “jasně”. Zůstaňte informovaní, je to nejjednodušší způsob, jak se pohybovat v rozbouřených vodách obchodování s kryptoměnami. Jistě, může být těžké sledovat všechny informace na trzích, to je důvod, proč existují informační servery a také diskusní fóra.

Uspořádejte si svůj online obsah tak, aby pokrýval aktuální vývoj v kryptoprostoru. Nezapomeňte, že v tomto oboru se vše vyvíjí a mění i v řádu hodin. Pokud si nastavíte například notifikace na obrazovku, budete mít jistotu, že nepropásnete důležité vzestupy a pády.

2. Investujte spíše dlouhodobě

Volatilita kryptoměn není nutně špatná věc. Poklesy jsou příležitostí k posílení vašeho zisku. Každý má rád slevu a přesně tak byste se měli podívat na pokles coinu, do kterého jste investovali.

Současně všudypřítomná volatilita v tomto odvětví je znamením, že byste měli být ve hře na delší dobu a počítat s touto strategií od začátku. Strmé poklesy cen mohou být děsivé, ale v dlouhodobějším horizontu jde spíše o výkyv, který se časem vyrovná – a většinou směrem nahoru.

3. Diverzifikujte své portfolio

Bitcoin je nepochybně právě teď atraktivní investicí. Stojí ale hodně peněz a zdá se, že zůstává ve vyšší cenové hladině i přes poklesy. Většina ostatních kryptoměn zatím není ve stejné galaxii jako bitcoin, pokud jde o jejich cenu, takže obchodníci se většinou zaměřili na něj.

Přestože tento přístup může v krátkodobém horizontu vést k zisku, je to také způsob, jak ztratit spoustu peněz. Minimalizujte riziko tím, že rozšíříte své investice na několik různých coinů.

4. Prozkoumejte deriváty

Bitcoinové futures jsou nyní obchodovány na burzách CME a CBOE, což zvyšuje legitimitu kryptoměn jako celku.

Na finančních trzích jsou deriváty, jako jsou futures a opce, způsobem, jak se investoři mohou chránit před volatilitou aktiv. Schopnost investovat do derivátů kryptoměn je nejen způsob, jak vydělat peníze, ale také minimalizovat část rizika spojeného s investicí. Robustní trh s deriváty povede ke stabilnějším cenám v průběhu času, což povede k tomu, že kryptoměny budou i spolehlivějším aktivem.

5. Využití informací

Každý potřebuje dobrý zdroj informací. Může se zdát, že není možné zvládnout to všechno pokrýt, ale proto existují různé služby, které mohou investoři využít. Velké analytické firmy, třeba Bloomberg, například nabízejí zasílání newsletteru zdarma a na omezenou dobu i demo svého informačního servisu.

Nebo je možné využít placených služeb typu obchodních signálů. Obchodní signály poskytují zkušení tradeři. Pokud chcete obchodovat to co oni, za úplatu vám poskytnou informaci, co se chystají nakoupit a jak dlouho bude obchod otevřený. Ve vhodný okamžik dostanete informaci, kdy měnu s profitem prodat. Obchodními signály se můžete řídit, nebo je mít pouze jako oporu a zdroj informací.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: