Izrael zakáže obchodování kryptoměn na TASE

0
(0)

I když se státy vyjadřují o kryptoměnách v poslední době poměrně často, zatím jen velmi málo z nich reálně proti kryptoměnám udělalo konkrétní kroky. Většina z politiků zatím pouze varuje před kryptoměnami nebo upozorňuje na opatrnost. V Izraeli však přišly první kroky, které zamezí lidem přístup k obchodování s digitálními měnami.

Izrael zakáže obchodovat kryptoměny na TASE

Israel Security Authority (ISA), regulátor cenných papírů a burz v Izraelu, oznámil, že zakáže obchodování kryptoměn a společnosti spojené s kryptoměnami na telavivské burze cenných papírů (Tel Aviv Stock Exchange – TASE). Už začátkem roku ISA avizovala, že přijde změna ohledně obchodování kryptoměn. Ta na sebe dlouho nenechala čekat.

ISA stejně prohlásila, že tato změna nemá žádné dočinění s ICO, neboť ty se na burze neobchodují. Avšak regulátoři se stejně vyjádřili, že varují před jakýmkoli investováním do kryptoměn i ICO.

„Taková investice přináší mnoho rizik. Na trzích chybí likvidita a možnost převést kryptoměny na fiat peníze. Rovněž se vyskytuje přílišná cenová volatilita, nebo se pomocí kryptoměn podporují nelegální činnosti a podvody. Investor, který se rozhodne vložit své peníze do kryptoměn, ať už přímo či nepřímo, se vystavuje velké pravděpodobnosti, že některé z rizik spojených s takovou investicí se naplní. V takovém případě investor velmi pravděpodobně o své finance přijde.“

Předsedkyně ISA, Anat Gutta se minulý týden vyjádřila, že i kvůli výše uvedeným důvodům se ISA rozhodla zakázat TASE spolupráci s jakýmikoli kryptospolečnostmi. Dodala, že je tomu tak zejména kvůli vysoké rizikovosti, volatilitě a spekulacích spojených s kryptosvětem.

Mohlo by vás zajímat: Izrael bude zdaňovat kryptoměny jako majetek.

Tento zákaz má zatím trvat po dobu jednoho roku. Po uplynutí má ISA v plánu vyhodnotit následky svého rozhodnutí. Stejně má v plánu aktivně sledovat ostatní vyvíjející se kryptotrhy.

Jsou to opravdu špatné zprávy?

Meni Rosenfeld, předseda Israel Bitcoin Association, se k takovému zákazu ISA postavil až nečekaně pozitivně:

„Určitě jsou s investováním do kryptoměn spojená mnohá rizika a lidé by je měly brát vážně při svých investičních rozhodnutích. Investice do tohoto sektoru není vhodné pro každého. Pouze lidé, kteří skutečně znají rizika, ale i pravý potenciál digitálních měn, by měli skutečně investovat.“

Závěr

Už v minulosti se Izrael, konkrétně centrální banka, vyjádřil, že Bitcoin a ani jiné altcoiny neakceptují jako měnu. Nyní Izrael ještě přitvrdil, i když toto rozhodnutí nemusí být pouze na škodu. Za zamyšlení například stojí fakt, že mnoho z investorů opravdu netuší, jaká rizika investování do kryptoměn přináší a jak jednoduše může člověk o své finance přijít.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Asi Tak

Naštěstí je Izrael pouze kapka v moři i když každé smítko, které reaguje negativně trochu pohne ručičkou váhy kurzu směrem dolů. Zatím se Ti co nejvíce sponzorují rozbroje ve světě klasickou fiat měnou ozývají nejvíce. Přeci jen doteď byli všechny války (žádná z nich nikdy nebyla fér, nebo málo krutá) placené fiat měnou a to, že jsou krypto měny zástěrkou nelegální činnosti je podložené smyšlenými názory bank, kterým ujíždí vlak a vysychají koryta.

spot_img