Izrael zakáže obchodování kryptoměn na TASE

Zprávy a souhrny

I když se státy vyjadřují o kryptoměnách v poslední době poměrně často, zatím jen velmi málo z nich reálně proti kryptoměnám udělalo konkrétní kroky. Většina z politiků zatím pouze varuje před kryptoměnami nebo upozorňuje na opatrnost. V Izraeli však přišly první kroky, které zamezí lidem přístup k obchodování s digitálními měnami.

Izrael zakáže obchodovat kryptoměny na TASE

Israel Security Authority (ISA), regulátor cenných papírů a burz v Izraelu, oznámil, že zakáže obchodování kryptoměn a společnosti spojené s kryptoměnami na telavivské burze cenných papírů (Tel Aviv Stock Exchange – TASE). Už začátkem roku ISA avizovala, že přijde změna ohledně obchodování kryptoměn. Ta na sebe dlouho nenechala čekat.

ISA stejně prohlásila, že tato změna nemá žádné dočinění s ICO, neboť ty se na burze neobchodují. Avšak regulátoři se stejně vyjádřili, že varují před jakýmkoli investováním do kryptoměn i ICO.

„Taková investice přináší mnoho rizik. Na trzích chybí likvidita a možnost převést kryptoměny na fiat peníze. Rovněž se vyskytuje přílišná cenová volatilita, nebo se pomocí kryptoměn podporují nelegální činnosti a podvody. Investor, který se rozhodne vložit své peníze do kryptoměn, ať už přímo či nepřímo, se vystavuje velké pravděpodobnosti, že některé z rizik spojených s takovou investicí se naplní. V takovém případě investor velmi pravděpodobně o své finance přijde.“

Předsedkyně ISA, Anat Gutta se minulý týden vyjádřila, že i kvůli výše uvedeným důvodům se ISA rozhodla zakázat TASE spolupráci s jakýmikoli kryptospolečnostmi. Dodala, že je tomu tak zejména kvůli vysoké rizikovosti, volatilitě a spekulacích spojených s kryptosvětem.

Mohlo by vás zajímat: Izrael bude zdaňovat kryptoměny jako majetek.

Tento zákaz má zatím trvat po dobu jednoho roku. Po uplynutí má ISA v plánu vyhodnotit následky svého rozhodnutí. Stejně má v plánu aktivně sledovat ostatní vyvíjející se kryptotrhy.

Jsou to opravdu špatné zprávy?

Meni Rosenfeld, předseda Israel Bitcoin Association, se k takovému zákazu ISA postavil až nečekaně pozitivně:

„Určitě jsou s investováním do kryptoměn spojená mnohá rizika a lidé by je měly brát vážně při svých investičních rozhodnutích. Investice do tohoto sektoru není vhodné pro každého. Pouze lidé, kteří skutečně znají rizika, ale i pravý potenciál digitálních měn, by měli skutečně investovat.“

Závěr

Už v minulosti se Izrael, konkrétně centrální banka, vyjádřil, že Bitcoin a ani jiné altcoiny neakceptují jako měnu. Nyní Izrael ještě přitvrdil, i když toto rozhodnutí nemusí být pouze na škodu. Za zamyšlení například stojí fakt, že mnoho z investorů opravdu netuší, jaká rizika investování do kryptoměn přináší a jak jednoduše může člověk o své finance přijít.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: