Vlk z Wall Street: Kryptoměny jsou podvod – přehled dnešních zpráv

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Vlk z Wall Street: Kryptoměny jsou podvod – MIOTA bojuje s přílivem spekulantů – Japonská regulace u Coinchecku selhala – Žaloba na Coincheck – Jižní Korea zvažuje regulaci podle Bitlicence – CFTC bude zítra diskutovat o blockchainu a kryptoměnách – Rusko zavádí regulaci ICO – Úřady v New Jersey předvolali Bitstrade – Thajsko připravuje regulace kryptoměn – T3: Blockchain je sociologická inovace – Singapurský úředník: spekulativní investice ničí experimentování s novou technologií kryptoměn.

BTC

Podle Jordana Belforta, „Vlka z Wall Street“, který sám vydělával peníze různými peněžními machinacemi v „pump-and-dump“ podvodech na nic netušících investorech, jsou kryptoměny spolu s Bitcoinem jen “pump-and-dump” podvodem. Celý článek v EN zde.

ETH, XRP, ADA, LTC, NEO, XLM, EOS, MIOTA

V tomto okamžiku se digitální aktivum MIOTA stále obchoduje pod úrovní z roku 2017 za cenu 1,81 USD. Nicméně maximální hodnoty 5 USD způsobily příliv spekulantů a dialog v komunitě se zhoršil. Celý článek v EN zde.

Burzy

Po prvním velkém hacku burzy Mt. Gox v roce 2014 se japonské regulační orgány vrhly do akce. Japonský národní systém, který dohlíží na obchodování s kryptoměnami, byl první na světě. Minulý měsíc hackeři ukradli kolem 530 milionů dolarů z Tokijské burzy Coincheck. Krádež soupeřící s Mt. Gox je jednou z největších tohoto typu vůbec a odhalila tak nedostatky v japonském systému. Celý článek v EN zde.

Skupina obchodníků s kryptoměnami podá žalobu proti burze Coincheck kvůli výše zmíněné krádeži z minulého měsíce v Tokiu, řekl advokát zastupující žalující stranu. Celý článek v EN zde.

Regulace

Jižní Korea učinila obrat od tvrdého přístupu k Bitcoinu a jiným kryptoměnám a začala se zajímat o licenční systém, který by pomohl regulovat kryptoburzy v zemi. Regulační orgány by mohly zavést systém založený na modelu Bitlicense, vyvinutém v New Yorku, ale konečné rozhodnutí padne až kolem června. Celý článek v EN zde.

Technologie Blockchainu a kryptoměn budou hlavním tématem na schůzce poradního výboru amerického CFTC, která se uskuteční ve středu. Celý článek v EN zde.

Rusko je jednou z prvních zemí, jenž navrhly řádné právní předpisy pro ICO. V nedávném dokumentu, který stanoví tato nařízení, je jasně uvedeno, že každá společnost plánující ICO, by měla mít nominální kapitál ve výši 1,7 milionu dolarů. Celý článek v EN zde.

Státní úřady v USA už zrušily tři pyramidová schémata, BitConnect, Davor Coin a nejnovější v seznamu je platforma Bitstrade, která obdržela příkaz k ukončení činnosti od regulátorů v New Jersey. Celý článek v EN zde.

Veerathai Santiprabhob, guvernér centrální banky Thajska, požádal všechny banky v Thajsku, aby se držely dál od kryptoměn. Regulace už jsou v plánu, informovala agentura Reuters. Celý článek v EN zde.

Blockchain

Přední světoví finanční poradci veřejně propagovali technologii Blockchainu jako sociologickou inovaci během konference T3 v USA minulý týden. Celý článek v EN zde.

Byznys

Sopnendu Mohanty, šéf fintech oddělení společnosti Monetary Authority of Singapore (MAS), řekl CNBC, že nechce, aby spekulativní investice do digitálních měn „zničily experimentální hodnotu kryptoměnové technologie“. Celý článek v EN zde.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: