IPO od DCG může snadno vybrat až 4 miliardy dolarů

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Jak by vypadalo IPO (počáteční veřejná nabídka – z ang. initial public offering) pro Digital Currency Group, neboli DCG? Analytici firmy Messari, která se zabývá digitální analýzou, věří, že mají odpověď.

Více než 4 miliardy

V nově zveřejněné zprávě výzkumník Jack Purdy uvádí teoretickou počáteční veřejnou nabídku pro DCG. Na základě údajů ze čtvrtletních aktualizací, spolu s dalšími veřejně dostupnými informacemi a průměrným poměrem cena/prodej srovnatelných fintech společností Purdy dospěl k závěru, že pokud by se DCG stala veřejně obchodovanou, hodnota DCG by mohla být vyšší, než 4 miliardy.

Toto ocenění je založeno na pečlivém prozkoumání podkladových obchodů DCG. Zatímco příležitostní pozorovatelé kryptoměny si to možná neuvědomují, DCG vlastní některé z největších kryptoměnových značek, včetně Genesis, Grayscale a Coindesk. Společně tyto a další vlastnosti DCG generují roční výnosy ve výši 243 milionů USD.

Kromě působivé špičkové linie má investiční skupina DCG rozsáhlé kryptoportfolio, složené z Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH) a desítek dalších kryptoměn. K 30. červnu 2018 mělo portfolio digitálních aktiv společnosti hodnotu 260 milionů USD.

Známá jména

Aby bylo jasné, Purdy nespekuloval o tom, jak bude vypadat nabídka akcií pro DCG, ani kolik investorů se zapojí. IPO jsou zřídka vědeckým procesem kvůli masivním peněžním pobídkám, které vedou prodejce a jejich zástupce k nafouknutí ceny.

Spekulace o tom, kdo bude v kryptoměnovém průmyslu první s IPO, se objevují již několik let a společnosti jako Coinbase a BlockFi se běžně v takových konverzacích skloňují. Přestože je do blockchainové technologie zapojeno několik veřejně obchodovaných společností, název jako Coinbase nebo DCG by byl pravděpodobně první krypto společností, která by se stala veřejně obchodovatelnou.

„Jakmile k tomu dojde, mohlo by to být podobným momentem pro kryptoměny, jako byl Netscape pro internet, kdy jedno vysoce postavené IPO odstartuje šílenství dalších nabídek, které podnítí šílenství investorů, aby získali expozici v rodícím se, ale rychle se rozvíjejícím odvětví.“

– řekl Purdy.

Ačkoli společnost nekomentovala informace o vstupu na kapitálové trhy, její zakladatel a generální ředitel Barry Silbert byl citován, že chce „změnit DCG na Berkshire Hathaway kryptoměn.“

Berkshire je investiční konglomerát, který vlastní investor Warren Buffett.

Závěr

Jakmile začne s IPO jedna firma, je dost možné, že se mnoho dalších přidá a to spustí lavinovou reakci.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: