Institucionální investoři nastartují masivní přijetí Bitcoinu

4.3
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Rok 2020 byl vzrušující pro všechny v kryptoměnové komunitě. Cena první kryptoměny světa vytvořila nové cenové rekordy a mluvilo se o ní opět v mnoha předních mainstreamových médiích. Kdo za tímto růstem stojí?

Instituce a BTC

Pandemie koronaviru Covid-19 způsobila ve světě obavy z vysoké inflace. Stimulační balíčky a finanční nejistota vytvořila poptávku po alternativách. Příliv institucionálních investorů na kryptoměnové trhy tak byl v minulém roce enormní a pokračuje i letos.

Společnosti, které se před několika lety vysmívaly kryptoměnám, jsou nyní v čele kryptoměnových investic. Finanční giganti jako JP Morgan nebo Goldman Sachs se vzdaly svých dřívějších negativních postojů ke kryptu a nyní jsou ochotny vsázet na budoucnost digitálních měn.

Zajištění proti inflaci

Pro mnoho společností však Bitcoin představuje volbu zajištění proti vysoké inflaci, na kterou upozorňuje mnoho předních ekonomů. Institucionální investoři, kteří se vrhli na bitcoinové investice, jednoznačně popularizují Bitcoin.

V říjnu 2020 platební gigant PayPal oznámil, že spouští kryptoměnové služby na své platformě. To způsobilo značný boom nejen v kryptoměnové komunitě. Instituce ale nenastartují mainstreamové přijetí Bitcoinu samy.

Ekonomické nejistoty

Ještě před několika lety byl Bitcoin vnímán jako prostředek, jak obejít vládu a zapojit se do nelegální činnosti na darknetových tržištích. S rostoucím přijetím kryptoměny však podobná tvrzení vymizela a na digitální měny se svět už dívá jinak.

Většina držitelů pohlíží na Bitcoin a další kryptoměny jako na bezpečný platební prostředek bez nutnosti spolehnutí se na třetí strany a jako na skvělého uchovatele hodnoty. První kryptoměna si získala na své popularitě díky svým unikátním vlastnostem: decentralizace, bezpečnost, soukromí.

Závěr

Kryptoměny se rychle stávají součástí našeho digitalizovaného světa, svoji roli ale také hraje technologie blockchain, která hraje zásadní roli v mnoha průmyslových odvětvích. Instituce mají velký vliv na popularizaci kryptoměn, masové přijetí ale nastane až si všichni uvědomí jejich výhody a využití.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img