Indové nacházejí způsoby, jak pokračovat v obchodování s kryptoměnami

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bankovní překážky, kterým čelí Indové doufající v transakce na kryptoburzách, nedokázaly utlumit jejich nadšení. Indičtí investoři se nyní snaží obejít omezení uvalená velkými bankami na krypto transakce pomocí alternativních metod, jako jsou peer-to-peer převody, uvádí zpráva Economic Times.

Oběžník indické centrální banky

Indické burzy se s bankovními problémy potýkají již půl roku. V květnu banka ICICI údajně požádala platformy pro zpracování plateb, aby zablokovaly všechny transakce související s kryptoměnami.

O několik dní později zaslaly platební a karetní služby State Bank of India a také HDFC Bank zákazníkům varovné e-maily ohledně obchodování s kryptoměnami a pohrozily pozastavením nebo zrušením účtu.

E-maily se odvolávaly na již neplatný oběžník indické centrální banky z roku 2018, který banky žádal, aby přerušily vazby s krypto podniky. Centrální banka země vydala 31. května prohlášení, v němž uvedla, že její oběžník z roku 2018 je neplatný, protože jej loni zrušil nejvyšší soud.

RBI však bankám nenařídila, aby obnovily poskytování služeb krypto podnikům. Naopak, podle zprávy agentury Reuters RBI navzdory nařízení nejvyššího soudu neformálně nabádá banky, aby se od kryptoburz distancovaly.

Začátkem tohoto měsíce, kdy krypto burza WazirX znovu zavedla služby čistého bankovnictví od vybraných bankovních partnerů, se zdálo, že by problémy bank mohly konečně zmizet. Minulý týden však SBI, největší banka veřejného sektoru v zemi, zablokovala platby prostřednictvím své jednotné platební metody kryptoobchodům.

Také společnost WazirX opět pozastavila svou možnost plateb UPI pro všechny banky. Platební metoda UPI umožňuje uživatelům převádět finanční prostředky přímo pomocí platební adresy podobné e-mailu, která je propojena s bankovními účty.

Alternativní metody

Na pozadí přetrvávajících problémů s bankovnictvím se Indové stále častěji poohlížejí po alternativních metodách, jako jsou P2P obchody, aby mohli investovat do kryptoměn. Mezi další metody, které si získaly oblibu, patří spotové obchodování, obchodování a nákupy prostřednictvím skupin WhatsApp a Telegram a přímé nákupy prostřednictvím podílových fondů, uvádí zpráva Economic Times. Tyto způsoby transakcí nyní tvoří téměř 80 % všech obchodů na burzách v Indii, uvádí zpráva.

Při obchodech P2P fungují burzy jako úschovna. Kupující mohou zadávat příkazy k nákupu Tetheru, největšího stablecoinu na světě, prostřednictvím možnosti P2P s použitím jeho fiat měny.

Jakmile je objednávka na nákup spárována s prodávajícím, burza drží počet tokenů v objednávce na nákup v úschově, zatímco kupující musí převést fiatové prostředky na bankovní účet prodávajícího. Jakmile prodávající potvrdí přijetí platby, tokeny USDT jsou uvolněny kupujícímu. Tokeny USDT pak může kupující převést na libovolnou kryptoměnu.

Navíc lze metodou P2P snadno překonat bankovní problémy, protože transakce probíhá přímo mezi kupujícím a prodávajícím. Při provádění obchodů P2P se však jedná o přímou transakci mezi dvěma stranami, do které není burza zapojena. Proto tyto transakce nemohou být bankami blokovány.

Závěr

Nárůst alternativních způsobů obchodování, které se běžně používaly před vznikem kryptoburz, naznačuje, že hlad po kryptoměnách v Indii navzdory regulatorní nejistotě jen roste.  Kryptoměny v současnosti v zemi spadají do šedé regulační zóny.

Návrh zákona o kryptoměnách, který údajně usiluje o klasifikaci kryptoměn jako komodit ve třídě aktiv, v současné době čeká na schválení kabinetem Unie, než bude moci být předložen parlamentu.

Nezapomeňte se podívat také na náš discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: