Regulační orgány začínají brát kryptoměny vážně

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Strategická ředitelka společnosti CoinShare, Meltem Demirors, v nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál Bloomberg uvedla, že regulační orgány berou kryptoměny vážně a nechtějí potlačovat růst kryptoměnového průmyslu. Co dalšího Metlem Demirors prohlásila?

Regulační orgány a kryptoměny

Nebývalý růst kryptoměn v posledních několika měsících přinutil regulační orgány z celého světa, aby se zabývaly kryptoměnami seriózně a přestaly na ně pohlížet jako na “pouhý” prostředek sloužící kriminálním živlům na darknetových tržištích.

Meltem Demirors ve vysílání pro zpravodajský portál Bloomberg uvedla:

“Gary Gensler, předseda SEC, naznačil, že se chce pokusit regulovat kryptoměnové burzy. Po celém světě vidíme, že si regulační orgány začínají kryptoměn více všímat.”

Demiros také uvedla, že regulační orgány po celém světě chtějí zajistit dodržování KYC a AML a zajistit dohled nad trhem. Dle jejích slov však nechtějí potlačovat rostoucí kryptoměnový průmysl.

Meltem Demirors se také vyjádřila pozitivně k vývoji ceny kryptoměn. Nevěří, že cena Bitcoinu a dalších předních kryptoměn zůstane příliš dlouho na současných hodnotách a v blízké budoucnosti se dočkáme nového ATH.

“Vidíme mnoho investorů a obchodníků, kteří vstupují do krypta. Jen v amerických institucích jsou biliony amerických dolarů. Věřím, že si tyto biliony najdou cestu na kryptoměnový trh.”

Na celý rozhovor Meltem Demirors pro zpravodajský portál Bloomberg se můžete podívat pod přiloženým odkazem. [1] V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 056 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměny již nejsou širokou veřejností chápány jen jako pochybná kybernetická měna sloužící drogovým dealerům na darknetu. S rostoucí popularitou kryptoměn roste také adopce. Regulační orgány tak musí reagovat a brát digitální aktiva vážně.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img