Indické úřady mohou tento týden projednat návrh zákona o kryptoměnách s možným zákazem

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vzhledem k nejistotě ohledně dalšího postupu Indie v oblasti regulace kryptoměn se údajně chystá sejít vláda země a projednat další postup.

Ještě tento týden

Kabinet Unie by se mohl sejít ještě tento týden, aby projednal právní rámec pro digitální aktiva podle zákona o kryptoměnách a regulaci oficiální digitální měny z roku 2021, sdělily listu Economic Times zdroje blízké této záležitosti.

Očekává se, že na zasedání budou předloženy návrhy na zakázání soukromých kryptoměn jako zákonného platidla. Zdroje rovněž uvádějí, že vládní orgány vedly rozsáhlá jednání o výhledu regulace kryptoměn, přičemž poslední z nich se uskutečnilo v listopadu pod vedením premiéra.

Indie do značené míry proti

Stejně jako několik světových jurisdikcí je indická vláda do značné míry proti povolení kryptoměn jako zákonného platidla. Stát však navrhl přísnou regulaci tohoto odvětví. V návaznosti na údajné zasedání vlády by mohl být návrh zákona předložen parlamentu země.

Navrhovaný zákon bude pravděpodobně v souladu s pokyny Finančního akčního výboru (FATF), které obsahují aktualizace šesti klíčových definic virtuálních aktiv a poskytovatelů služeb virtuálních aktiv (IDP), rizik a nástrojů k řešení rizik praní špinavých peněz a financování terorismu a vedle dalších aspektů také licencování a registraci IDP.

Revidované standardy FATF dále vyzývají země, aby posuzovaly a zmírňovaly rizika spojená s finančními aktivitami v oblasti virtuálních aktiv.

Indie směřuje k plné regulaci krypto sektoru

V posledních měsících indické úřady pracují na novém vymezení krypto zákonů v zemi, protože přijetí digitálních měn stále roste. Jak již dříve bylo informováno, indický parlamentní Stálý výbor pro finance pozval přední zúčastněné strany v oblasti kryptoměn na oficiální setkání, aby se podělily o své názory na regulaci.

Guvernér Indické rezervní banky (RBI) Shaktikanta Das zároveň již dříve vyjádřil obavy z rychlého růstu trhu s kryptoměnami s tím, že by neměl být přehlížen.

Potřebě regulovat sektor kryptoměn napomáhá rostoucí obliba různých aktiv mladou populací země. Pozoruhodné je, že většina mladých lidí, především z menších indických měst, investuje do kryptoměn, protože toto aktivum se stává uchovatelem hodnoty.

Závěr

Jak myslíte, že se Indie ke kryptoměnám nakonec postaví? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: