ECB: Digitální euro se stane zákonným platidlem

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Italský ekonom a člen výkonné rady Evropské centrální banky, Fabio Panetta, prozradil, že digitální verze eura by se mohla stát zákonným platidlem v evropské zóně. ECB v současné době pracuje na přezkoumání CBDC. Kdy můžeme očekávat nástup digitální měny v EU?

Digitální euro již brzy

Italský ekonom a člen ECB Fabio Panetta před nedávnem naznačil, že pokud bude Evropská centrální banka pokračovat ve svém úsilí o spuštění digitální měny, bude mít nová forma peněz všechny šance stát se zákonným platidlem uvnitř hranic EU.

Panetta uvedl, že v příštích 24 měsících ECB prozkoumá, jak může udělat z digitální verze eura zákonné platidlo. Italský ekonom se nicméně domnívá, že dosažení takového kroku by nemělo být považováno za samozřejmost a finanční instituce musí být mimořádně opatrná.

„ECB bude usilovat o to, aby byla jeho digitální verze eura nákladově efektivní a zaručila její použitelnost. To druhé je životně důležité, protože by mohlo zajistit širší přijetí mezi širokou populací. Digitální měna centrální banky bude dostatečně atraktivní, aby upoutala pozornost společnosti.“

Začátkem letošního roku Evropská centrální banka zdůraznila své plány na zahájení vyšetřovací fáze projektu digitálního eura. Evropské CBDC by podle dostupných informací mělo předcházet nezákonným aktivitám a vyhýbat se jakémukoli nežádoucímu dopadu na finanční stabilitu a měnovou politiku.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 60 787 USD dle KMC.

Závěr

Práce na digitálním euru probíhají již více než rok. Závod s digitálními měnami vydané centrální bankou však jednoznačně vede Čína. Celou zprávu BNN Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server Kryptomagazin CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
lnux

Přijetí digitálních měn vydané státy je konec svobody lidstva .
Představte si,že stát vám zablokuje platby,bude-li chtít na různé služby či druhy věci . Oni budou určovat co si smíte a nesmíte koupit .

E15

Ano, to může být hodně zlý pán, ale může to být i dobrý sluha. Pokud by to byla jediná možnost, tak je to konec svobody každopádně. Však čínští soudruzi (nebo jsou to spíš fašouni?) už se určitě tetelí blahem, jak čínským opičanům opět utáhnou šrouby.

spot_img