[Odpolední zprávy] • Burza Kraken vzdoruje obavám konkurentů z regulace a zalistovává SHIB • a další články

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Během víkendu Bitcoin stále trpěl, protože se mu nepodařilo pokořit hranici 55 000 USD. Medvědi měli trh zcela pod kontrolou a stlačili aktivum na minimum 53 500 USD.

V pondělí ráno se však situace rychle změnila, když kryptoměna prudce vzrostla o více než 4 000 USD a nakrátko překročila hranici 58 000 USD. O několik hodin později zahájila další vzestup, který tentokrát vyústil v dotek 59 000 USD.

Stejně jako v několika předchozích pokusech o překonání této konkrétní úrovně však BTC neuspěl a následné odmítnutí ho vyhnalo na jih na intradenní minimum 56 000 USD.

Většina altcoinů zůstala v denním měřítku relativně klidná. Ethereum si za den polepšilo o necelá 2 %, ale stojí nad 4 400 USD. Ještě před několika dny se ETH propadlo pod 4 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – po rychlém odrazu, rychlé zastavení růstu?

Kryptoměny

Objem obchodů Shiba Inu vzrostl na 3,6 miliardy dolarů po 25% růstu

Po prudkém nárůstu ceny Shiba Inu následoval silný nárůst zájmu trhu poté, co se na peněženkách velrybí úrovně objevila silná kupní síla.

Dříve byla aktivita velryb silně přítomna na trhu Shiba Inu, přičemž největší ETH peněženka nepřetržitě operovala s tímto tokenem. V období globální korekce kryptotrhu velryby ztratily téměř 50 % svých předchozích podílů.

Podle aktuálnějších údajů velryby své předchozí držby obnovily a nyní vlastní tokeny v hodnotě přibližně 2 miliard dolarů. Část velrybích držeb Shiba Inu se od předchozího ATH drasticky zvýšila. [2a]

Počet aktivních adres Cardano vzrostl o více než 200 % navzdory poklesu ceny ADA

Počet aktivních adres v síti Cardano se tento měsíc zvýšil o více než 200 %. V současné době činí 191 500, ačkoli na konci listopadu dosáhl nejvyšší hodnoty 485 000.

Podle údajů společnosti Messari vyskočil počet aktivních adres v síti Cardano v listopadu 2021 o více než 25 %. Počet aktivních adres ADA dosáhl vrcholu na více než 485 000, ačkoli nyní je to něco málo přes 191 500. Na začátku měsíce se toto číslo pohybovalo kolem 161 000.

Síti Cardano a jejímu nativnímu aktivu ADA se letos po řadě upgradů daří dobře. Nejvýznamnější z nich byl upgrade Alonzo, který do platformy zavedl chytré kontrakty. [2b]

Banky, burzy, firmy

Huobi zřídí sídlo v Singapuru

Navzdory problémům s regulací v Singapuru si společnost Huobi Global vybrala tuto zemi jako své regionální sídlo. Další bude mít burza zřízené v Evropě. Agentura Bloomberg o záměrech Huobi informovala dříve dnes s odvoláním na spoluzakladatele burzy Du Juna.

Singapur se stane novým sídlem společnosti, protože po masivním zásahu proti čemukoli, co jen vzdáleně souvisí s kryptoměnovým prostorem, není schopna nadále působit z Číny. Stojí za zmínku, že Huobi měla kanceláře v Singapuru již několik let, ale nyní se rozhodla přesunout veškerou základnu operací do městského státu.

Du Jun dále vysvětlil, že burza hledá regionální ústředí v Evropě, které by mohlo být ve Francii nebo ve Velké Británii. Zajímavé je, že Francii jako takovou možnost zkoumá i Binance. [3a]

Burza Kraken vzdoruje obavám konkurentů z regulace a zalistovává SHIB

Americká burza digitálních aktiv Kraken oznámila, že od 30. listopadu začne podporovat virální meme minci Shiba Inu (SHIB).

Minimální vklad bude činit 373 000 SHIB (16 USD) a minimální objem obchodů 50 000 SHIB (2 USD). SHIB bude zpočátku možné obchodovat proti párům USD a Euro, nicméně Kraken Futures a maržové obchodování pro SHIB nebudou při spuštění k dispozici.

Australský výkonný ředitel společnosti Kraken Jonathon Miller řekl, že kryptotržiště podporuje projekty s jasnou poptávkou po obchodování, včetně SHIB. [3b]

CBDC, Regulace

Indie si špatně vyložila zákaz soukromých kryptoměn, říká tvůrce krypto zákona

Tvůrce indického zákona o kryptoměnách, bývalý ministr financí Subhash Garg, odmítl představu zákazu „soukromých kryptoměn“ jako chybnou interpretaci a zároveň zdůraznil obrovský potenciál kryptoměn a technologie blockchain.

Parlamentní diskuse kolem kontroverzního návrhu zákona o kryptoměnách vyvolaly obavy kolem zákazu kryptoměn, aniž by byl jasně určen rozsah zákazu. Po oznámení následovala epizoda panického prodeje mezi indickými investory.

Indická vláda by podle něj měla návrh zákona formulovat po projednání se zúčastněnými stranami a kryptoinvestory. Návrh zákona navíc navrhuje zakázat soukromé kryptoměny, aniž by objasnil, co znamená slovo „soukromé“. [4a]

Izraelská banka urychluje vývoj CBDC, ale datum ukončení není stanoveno

V době, kdy celý svět spěchá k přijetí CBDC, zrychluje Bank of Israel tempo. Podle zpráv urychluje své studie, výzkum a přípravy na případnou emisi svého digitálního šekelu.

Jejím cílem je vytvoření efektivnějšího platebního systému. Guvernér izraelské centrální banky však upřesnil, že stejně jako mnoho jiných centrálních bank zatím o jeho emisi definitivně nerozhodla. Amir Jaron poznamenal, že centrální banka tuto problematiku stále zkoumá.

Ačkoli se centrální banka země myšlenky na vydání CBDC vzdala již v roce 2017, je připravena se touto myšlenkou znovu zabývat. Podle guvernéra se vzhledem k tomu, že se rozvíjely platební metody nesouvisející s peněžní základnou centrální banky, začalo být pro Bank of Israel obtížné orientovat se ve své měnové politice. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: