30.11.21 Technická analýza BTC/USD – po rychlém odrazu, rychlé zastavení růstu?

3
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má za sebou asi 36 hodin pěkného růstu. Nicméně ten se velmi brzy zastavil, když došlo k těsnému přiblížení k rezistenční oblasti, která se tyčí kolem 61 000 USD. Dočkáme se brzy toho průrazu z korekční struktury? Nebo je tvorba lokálního dna falešná? Bohužel se blíží závěr listopadu a měsíční svíce právě nevypadá vůbec dobře. Té se ale ještě dnes věnovat nechci. Pouze na discordovém serveru jsem měsíčnímu grafu věnoval stručný text. Rád bych si ji ponechal na čtvrteční stream.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Včera jsme si ukázali, že týdenní graf nakonec zavřel ve vcelku kladné podobě. Na poslední chvíli se podařilo týdenní close dostat mnohem výš. Na denním grafu se mi to dno ale moc nelíbí. Sami si to můžete srovnat s tržním dnem z konce září. Tehdy kurz padl mnohem hlouběji do supportního pásma a získali jsme mnoho pěkných odrazů. Zkrátka bylo očividné, že se Bitcoin snaží odrazit. Bylo to vskutku iniciativní.

BTC

Tentokrát to ale bylo krapet neočekávané. Hlavně z pohledu denního grafu. Páteční svíce totiž zavřela ultimátně bearish. Dlouhá červená plná svíce. Nabídka úplně absorbovala poptávku. Propad se sice u supportní konfluence zastavil, ale nebyl zde žádný náznak k odrazu. K čemuž ovšem v závěru týdne došlo.

Postup kurzu se ale rychle zastavil v blízkosti S/R levelu 61 000 USD. Zároveň je zde horní hrana zakresleného patternu. Je tudíž možné, že uděláme ještě jeden leg k 52 500 USD? Možné to je. Dokud se z té korekční struktury Bitcoin nedostane, musíme počítat s tím, že cenový vývoj bude respektovat dané hranice.

Jak jsem ale říkal, supportní konfluence je kolem 52 500 USD dost silná. Měli bychom se dočkat ještě poslední vlny směrem nahoru. Nelze ovšem vyloučit, že se lokální dno nebude tvořit delší dobu. Ten jeden odraz mě totiž úplně nepřesvědčil.

Indikátory

Křivka RSI se kroutí jako had. Což by právě mohlo nasvědčovat tomu, že dno je blízko. Ale rozhodně nemusí být definitivní, protože pozitivní momentum trhu chybí. Dle indikátoru MACD negativní momentum slábne, blíží se bullish cross.

Závěrem

Bitcoin zatím nepřeskočil a je dost možné, že se k těm 52 500 USD ještě vrátíme. Ten poslední odraz totiž nebyl až tolik přesvědčivý. I když růst po omezenou dobu vypadal slibně. Jak jsem každopádně avizoval, měsíčnímu grafu se budeme věnovat ve čtvrtečním streamu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

To vůbec nemusí být tou hybnou sílou, která BTC někam pošle. Celkově bych se ale taky spíše přikláněl k růstu, ale až po nějakém „nakopávacím“ dumpu. Jinak mě osobně vývoj BTC nijak netrápí, ale ty alty mě štvou 😀

E15

Jak třeba dneska – psí hovno udělalo 30%. To fakt naštve, protože to je hnus, co škodí celému kryptotrhu.

Lhts

Buďte za lejno rád je to indikátor trhu 😉

E15

Vlastně si nejsem jistý, jestli stále ještě máme jeden kryptotrh. Tradeři samozřejmě ano, ale z pohledu „investorů“ už to vidím dost rozdělené:
Big Money + rozkoukávající se střední třída nevěřících Tomášů – BTC
IT Tydýtové, co nerozumí ekonomice – ETH/Cardano/Solana/DEFI
ultra IT Tydýtové, co nerozmumí ekonomice – Metaverse blblblbla
socky – Dogecoin
ultrasocky – Shiba Inu a spol.
Krypto, které neosloví jednu z výše uvedených skupin (kde jsi Litecoine?), nemá na trhu místo. :-DDD

(PS: nebrat prosím moc vážně!)

Poslední editace 1 rok před přes E15
LHTS

Docela zajimava sociologicka studie 🙂
Jako Big Money IT Tydyt bych se zamyslel jakymi prevazne informacnimi kanaly chodi dnes informace k a) businessmanum b) k odbornikum c) k mladym lidem – generace Y apod. d) ke stredni vrstve e) k ostatnim a tady hledal rozdeleni trhu a motivaci nakoupit / drzet / spekulovat / obchodovat.
Docela zajimava sociologicka studie 🙂
Jako Big Money IT Tydyt bych se zamyslel jakymi prevazne informacnimi kanaly chodi dnes informace k a) businessmanum b) k odbornikum c) k mladym lidem – generace Y apod. d) ke stredni vrstve e) k ostatnim a tady hledal rozdeleni trhu a motivaci nakoupit / drzet / spekulovat / obchodovat. P.S. Nejsem odbornik na LTC. Byla doba, kdy jsem premyslel ho tezit. (Nasel jsem v te dobe docela slusne vykonnej ASIC stroj). Co prinasi LTC navic v porovnani s LNP/BP – BTC s vyhledem smart kontraktu?

Poslední editace 1 rok před přes LHTS
E15

Otázka myslím nestojí, co přináší Litecoin ve srovnání s Bitcoinem, ale co přináší Dogecoin, ve srovnání s Litecoinem… ;-))). Že LTC nemusí nástup LN na BTC přežít jsem předpokládal už když se o LN začalo před lety mluvit a bohužel (bohudík?) se to možná potvrzuje. Na druhou stranu mít nějakou malou PoW alternativu k BTC myslím nemusí být úplně od věci (a i míra adopce je v podstatě výborná, jen na to lidi na těch jejich etorovolutech nějak nechtějí klikat :-))

LHTS

Ano, PoW coiny, ktere se budou vyvijet jsou obrovske plus pro cryptotrh. Nedavno tu probehl dost silny cenzorsky zasah. V podstate 1/3 diskuse zmizela. Chapu rozcileni pan Jarolima (nazyvat nekoho akademickou sockou….) Nevim zda znate toto video? To jsem tam zrejme mel. (Doporucuji pro vsechny, kteri neznaji rozdil mezi PoW a PoS.)
https://www.youtube.com/watch?v=sNFSWgBRnpo

pripadne toto pro ty, kteri si chteji udelat radost pod stromeckem (sobe nebo blizkym) 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=LK8DJdcNrEE&t=490s

E15

nevím, co ten týpek na prvním videu říká, protože se mi z těch paneláků kolem po pár sekundách začala točit hlava :-DD.

Lhts

Chytri lidé to tak mají 😀

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
Lhts

Ano některé alty stojí ale na některých se dá vydělávat v páru S Eth nebo BTC

Jiří

Stále nevidím ten správný „nakopávací dump“! Nedivil bych se kdyby si BTC pro něj ještě zalezl.

LHTS

njn, intraday obchodnici se nechteji jen tak vzdat. Ale nahoru pujdeme…

VlastaKop

Přesně! Jsem rád, že si někteří všimli, že BTC si rád dojde pro stopky, zanoří se hluboko, aby způsobil ztráty a pak tradáá, nahoru 🙂 Jenže instituce na tohle sílu ještě mají, ale zatím ne takovou aby to mohly hnát cenu přes 100k, to by měl pobláznění retail jako shiba inu.

Bitcoin měl v listopadu být 98k $, říkal PlanB, autor S2F modelu
https://kryptomagazin.cz/bitcoin-dosahne-tento-mesic-na-98k-rika-planb-autor-s2f-modelu/

To se zřejmě už nestane !! Poptávka je i po jiných coinech, a přišly regulace a jiné faktory, takže … finito?

VlastaKop

Ano, něco na tom je, že virus se přizpůsobuje, a když je více nakažlivý, tak zase nemusí být tolik smrtící, ale dokud bude svět propojený, tak se může vždy odněkud přenést, ta nebo onaká varianta. Takže na to dělat nějaké závěry – je skutečně ještě brzy.

VlastaKop

Jasně třeba to je jen akumulace nebo distribuce 🙂 Když nakupují velcí tak když by nakoupili najednou, tak cena vystřelí do výšin, což není ani v jejich zájmu, proto se to takto plácá, ale podobně, i když potřebují na vrcholu prodat. Ale uvidíme, taky se spíše kloním k tomu, že půjdeme nahoru, ale možná ještě se jednou pořádně zanoříme, aby mohl být ten odraz festovější. Je ale klidně možné, že už to nebude třeba, protože podobnou otočku už BTC provedl. Zatím to je boj o 56k a ten support, pokud se udrží a je vidět, že je snaha ho hájit, tak můžeme jít třeba i výš.

QQQQ
Hodnocení článku :
     

69k top, double top.

Reklama: