Indické kryptoburzy přecházejí na P2P, aby obešly omezení platebních kanálů

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Indický krypto průmysl neustále hledá způsoby, jak obejít vládní a bankovní omezení, aby mohl sloužit rostoucí poptávce po digitálních aktivech v zemi.

Peer-to-peer

Řada indických kryptoburz usnadňuje peer-to-peer transakce v rámci pokračující snahy obejít omezení uvalená bankami a platebními společnostmi.

Jakmile burza obdrží příkaz k nákupu, spojí kupujícího přímo s prodávajícím. Kupující pak může provést převod pomocí banky nebo platební platformy prodávajícímu, který převede kryptoměny ve své burzovní peněžence do peněženky kupujícího.

Tímto způsobem nedochází k žádným převodům mezi platebními platformami nebo bankami na burzu.

Indická blokáda krypto plateb

Tento krok přišel v reakci na nedávná omezení uvalená na platební platformy v Indii podle zpráv místních médií z 18. dubna. Uvedl to anonymní představitel jedné z burz:

„Takto by burza fungovat neměla. Rozhodně je to méně efektivní. Ale zřejmě nedochází k porušení žádného nařízení ani zákona. Jde o prostý převod peněz z bodu A do bodu B.“

Zpracovatelé plateb třetích stran by obvykle byli vstupní a výstupní fiat rampou mezi klientem a burzou. Indická centrální banka (Reserve Bank of India) jim však vydala řadu varování týkajících se plateb na kryptoburzy.

Jen několik dní poté, co Coinbase zahájila činnost v Indii, byla nucena na nátlak centrální banky pozastavit činnost svého platebního partnera. Burza plánovala otevřít s populární službou Unified Payments Interface (UPI), ale státní finanční regulátoři to zabrzdili s tím, že si nejsou vědomi žádné burzy, která by UPI používala.

Minulý týden indická burza CoinSwitch Kuber rovněž zastavila vklady a výběry kryptoměn prostřednictvím platební sítě na své platformě.

Indové tak mají stále méně možností, jak platit pomocí fiatu, protože banky zpřísňují kontrolu nad digitálními aktivy.

Obcházení bankéřů

Některé burzy se uchýlily k jiným způsobům plateb a přijímají prostředky od zákazníků přímo na své bankovní účty. Jakmile je vklad proveden, burza připíše peníze na kryptopeněženku uživatele, což mu umožní nakupovat digitální aktiva.

Jeden z právníků uvedl, že i tato metoda může být pro burzy problematická:

„Pokud by bylo vnímáno, že přímým přijímáním finančních prostředků od kupujících nabízí burza obchodníkovi nějaký druh peněženky, vznikly by problémy s regulací.“

Investoři a obchodníci již začínají přesouvat finanční prostředky do zahraničí, aby je použili na mezinárodních burzách, nicméně i v tomto směru existují omezení ze strany indického bankovního sektoru, který je příliš rozsáhlý, a proto je nutné je dále obcházet.

Závěr

Jak dlouho myslíte, že takové obcházení bude Indům procházet? Kdyby bylo potřeba, obcházeli byste systém také?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Brzy i u vás v EU.

Reklama: