Argentinské město bude investovat do těžby kryptoměn

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Město Sorradino v argentinské provincii Santa Fe chce začít těžit kryptoměny ve snaze získat peníze potřebné na modernizaci své železniční infrastruktury. Starosta města v těžbě digitálních měn, které lze okamžitě prodat, nevidí žádné riziko. 

Město s 6000 obyvateli si již zakoupilo šest grafických karet a v blízké budoucnosti bude kupovat těžební zařízení. Podle starosty Sorradina Juana Pio Drovetta iniciativu těžit kryptoměny podpořila místní komunita.

Stejně jako mnoho dalších venkovských měst v Argentině bylo i Sorradino těžce zasaženo pandemií COVID-19 a z ní vyplývající inflací, a nyní se snaží zaplatit modernizaci své železniční infrastruktury, která se loni poprvé po 33 letech začala znovu používat. Modernizace se také zaměří na výdaje na železnice spojující Sorradino s klíčovými městy v okolí.

V případě těžby nemůžeme prohrát

Drovetta odhadoval měsíční příjem, který by městská potenciální těžební operace vygenerovala, na několik stovek amerických dolarů. Jaké mince se budou v Sorradinu těžit, starosta neupřesnil. Ve svých komentářích ohledně možných rizik v kolísání cen kryptoaktiv zdůraznil, že i když není plánován žádný přímý nákup kryptoměn, těžba zůstává bezpečnou investiční možností:

„Nekupujeme kryptoměny a snažíme se vydělat na spekulativním kroku, kterým buď vyhrajeme, nebo prohrajeme. To, co budeme dělat, je generování kryptoměn, takže vždy vyhrajeme.“

Drovetta také zdůraznil, že město plánuje platit daně ze svých příjmů z těžby a v této věci již provedlo nezbytný průzkum.

Závěr

Pokud by společnost Sorradino zahájila svou těžební činnost, mohla by vytvořit jedinečný precedens přímých komunitních investic do těžby kryptoměn. Mnohem běžnější je vidět, jak institucionalizovaní těžaři kupují kapacity v malých městech, jako je Bitmain v texaském městě Rockdale, nebo dokonce centrální vlády plánující postavit těžařská města od nuly, jako ve slavném salvadorském projektu „Bitcoin City. “

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: