MMF důrazně odrazuje Argentinu od používání kryptoměn

5
(5)

Mezinárodní měnový fond (MMF) využil dohodu o restrukturalizaci dluhu ve výši 45 miliard dolarů a požádal argentinskou vládu, aby „odrazovala od používání kryptoměn“.

Není divu, že tento požadavek vzbudil velkou pozornost a pobouřil kryptoměnové fanoušky v Argentině, kteří bitcoin (BTC) používají jako bezpečný přístav ve snaze ochránit svůj majetek.

MMF: Dohoda o restrukturalizaci dluhu – něco za něco

Dohoda o restrukturalizaci zabrání tomu, že by Argentina nebyla schopna uhradit plánované splátky fondu ve výši 19 miliard dolarů a poskytne zemi odkladnou lhůtu čtyři a půl let. Na oplátku vláda souhlasí nejen se snížením deficitu a tištěním peněz, ale také s omezením používání kryptoměn v rámci státu.

Pro uživatele kryptoměn je důležitá následující legislativní pasáž:

“Národní vláda bude v zájmu lepšího zajištění finanční stability odrazovat od používání kryptoměn v rámci prevence praní špinavých peněz a neformálnosti … digitalizace plateb bude mít oficiální pobídky a finanční spotřebitelé dodatečnou ochranu.”

Schválením dohody MMF okamžitě Argentině odblokuje 9,8 miliard dolarů dodatečného financování. Pro úplnost dodávám, že země nemá od roku 2020 přístup k žádnému externímu financování.

Protesty a podpora

Dohoda o restrukturalizaci dluhu byla sice schválena na vládní úrovni, ale občané země vyšli do ulic, aby protestovali a dali najevo svou krajní nespokojenost s nejnovějším “obchodem s MMF”.

Dohodě, protestům a finančním důsledkům se věnovaly i mnohé známé postavy kryptoměnového průmyslu, kdy kupříkladu bitcoinový investor a propagátor Anthony Pompliano během svého pořadu Best Business Show označil návrh zákona za “divoký” a taktiku MMF pak označil za “trochu záludnou”.

“Teď samozřejmě – je to divoké. O tom, jaké technologie a peníze se budou používat, by měl rozhodovat volný trh”

Pompliano, který se snažil vyjádřit svou podporu argentinskému lidu dále řekl, že občané Argentiny, kteří žijí v prostředí, kde roční inflace dosahuje přibližně 50 procent, si velmi dobře uvědomují, že potřebují nové technologie, nová aktiva a novou cestu, aby s jejich pomocí mohli vstoupit do světa finančního zabezpečení.

“Bitcoin a kryptoměny slouží jako jedna z těchto možností – nechtějí být od ní odříznuti. Smekám před argentinským lidem. Přikláním se k názoru, že jejich hlas převládne a bitcoin a kryptoměny budou i nadále přijímány v zemi, která to nejvíce potřebuje”

Závěr

Tak bych skoro řekl, že MMF má z rostoucího přijetí kryptoměn strach a snaží se dělat vše pro to, aby jejich nástup co nejvíce zbrzdil. Zrovna Argentina je jednou ze zemí, o kterých se spekulovalo, že by po vzoru Salvadoru mohly přijmout bitcoin jako zákonné platidlo.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img