Holandská centrální banka neeviduje kryptoměny jako reálné peníze

0
(0)

Před několika málo hodinami jsme vás informovali o tom, jaký postoj má k Bitcoinu a kryptoměnám banka UBS. Určitě není možné říct, že šlo o pozitivní zprávu. Nyní vám přinášíme další zprávu z kategorie „banky a jejich negativní vyjádření o kryptoměnách.“ Holandská centrální banka totiž kryptoměnám celkem „naložila.“

Kryptoměny =  vymyšlené peníze

Teprve před pár hodinami zveřejnila Holandská centrální banka stanovisko, ve kterém jasně popisuje, že kryptoměny neeviduje jako reálné peníze. Navzdory tomu se je však nechystá zakázat.

Jedna z největších postav v Holandské centrální bance, Petra Hielkema, prohlásila, že kvůli obrovské volatilitě kryptoměn se tyto aktiva/platidla/digitální měny nedají považovat za peníze.

„Pokud chcete něco považovat za peníze, musí vám to umožňovat s daným finančním prostředkem spořit, utratit ho, počítat s ním. Právě kvůli těmto důvodům aktuálně nepovažujeme kryptoměny za reálné peníze.“

Kryptoměny ne, Blockchain ano

Navzdory tomu se Hielkema nechala slyšet, že banka má zájem využívat technologii blockchain a už s ní i experimentuje. Za téměř tři roky vzdělávání a pracování s Blockchainem vytvořili už čtyři různé prototypy využití této technologie. I přesto však tvrdí, že aktuálně Blockchain ještě nemůže být implementovaný do holandského platebního systému. Do budoucnosti však tato možnost určitě existuje, avšak nejprve musí přijít s dostatečnými inovacemi.

Není to tak dávno, co se i jiná instituce v Holandsku (Authority for the Financial Markets) oficiálně vyjádřila, že s kryptoměnami se pojí příliš mnoho rizik. Přístup Holandska podpořilo například i Finsko. Národní banka Finska vydala oficiální dokument, ve kterém tvrdí, že jakýkoli koncept digitálních měn je klamný, a proto se žádná digitální měna nedá považovat za reálné peníze.

Závěr

Banky kryptoměnám nic nedarují. Otázkou však je, dokdy a jak moc se budou banky snažit kydat hnůj na kryptoměny. Určitě se jim to totiž nebude dařit věčně. Pozitivem zatím zůstáva alespoň fakt, že většina bank se snaží experimentovat s Blockchainem a jeho využitími. Musíme však doufat, že to tak nebude jen u Blockchainu, ale přijde řada i na Bitcoin, Ethereum, nebo jiné kryptoměny.

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img